20131220_135623 (1024x768)

Niedawno po sieci krążyć zaczęła informacja, że Samsung nie zaktualizuje swojego najlepiej sprzedającego się smartfona w historii – Galaxy S III do Androida 4.4 KitKat. Powodem miała być zbyt mała ilość pamięci RAM. Serio?

Informacja o braku aktualizacji dla SGS III (wyjątek miała stanowić wersja LTE z 2 GB RAM) od początku była co najmniej dziwna. Z jednej strony Google chwali się Androidem KitKat, który został tak zoptymalizowany, że może być instalowany w słabszych urządzeniach, bo potrzebuje tylko 512 MB pamięci RAM, z drugiej zaś strony Galaxy S III miałby być za słaby na KitKata, bo ma 1 GB pamięci RAM? To świadczyłoby tylko o tym, że programiści Samsunga żyją we własnym świecie, bez końca przeładowując swoją nakładkę na Androida, czyli TouchWiz kolejnymi feature`ami. Niekoniecznie potrzebnymi.

No cóż. Może tak właśnie jest.

A może jednak właściciele wciąż niezwykle popularnego Galaxy S III (Samsung sprzedał ponad 50 milionów SGS III) będą cieszyć się z oficjalnego KitKata? Oddział Samsung Mobile Arabia na Facebooku na pytanie jednego z użytkowników: „Czy Samsung Galaxy GT-I9300 S3 dostanie Androida 4.4 KitKat w Zjednoczonych Emiratach Arabskich?” odpowiedział: „Aktualizacja KitKat będzie dostępna pod koniec tego miesiąca. Dziękujemy za cierpliwość”. KitKat dla SGS III jeszcze w marcu?

Do tej informacji lepiej jednak podejść z dystansem, pamiętając o tym, jak długo SGS III czekał na dużą aktualizację do Androida 4.3, bo przecież 4.2 nie dostał w ogóle…

Twitter: @G_Lisiecki

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*