SAMSUNG CAMERA PICTURES

W Google Play jest mnóstwo użytecznych aplikacji, które ułatwiają korzystanie ze smartfonu. Część z nich jest tak dobra, że po prostu trzeba je mieć – niedawno pisałem o Link Bubble, dziś natomiast czas na Pushbullet.

Pushbullet to aplikacja, którą stworzył niewielki zespół programistów z San Francisco. Jej funkcjonalność jest zaskakująca: nie dość, że pokazuje wszystkie powiadomienia z telefonu na komputerze, ale umożliwia ich wysyłanie. Nie tylko na smartfon/komputer, ale i do znajomych. Przesyłać możemy wszystko: linki, zdjęcia, filmy, muzykę, pliki, listy zadań czy notatki – i to w trybie push.

Pushbullet to nie tylko aplikacja na system Android, a także rozszerzenie dla dwóch przeglądarek – Chrome oraz Firefoxa. To właśnie dlatego na ekranie komputera możemy zobaczyć, kto do nas dzwoni nie sięgając po telefon, albo kto przysłał maila czy też zobaczyć powiadomienia o nowych tweetach lub twitterowych interakcjach. Co ciekawe, jeśli otrzymamy notyfikacje np. z Falcona Pro, w okienku powiadomienia ujrzymy ikonę aplikacji. Jeśli w książce telefonicznej mamy przypisane zdjęcia do kontaktów Pushbullet wyświetli nam je w okienku powiadomienia.

Pushbullet jest niezwykle użyteczny, a do tego pozwala oszczędzać czas. Gdy chciałem przesłać zdjęcia lub pliki z komputera na smartfon (lub na odwrót) korzystałem zazwyczaj z Dropboxa. Teraz to się zmieniło – Pushbullet załatwia sprawę błyskawicznie, a do tego nie trzeba przekopywać się przez foldery Dropboxa czy otwierać pocztę. Link przesłany z komputera otwiera się w smarfonie, mapy Google – bezpośrednio z powiadomienia.

Aplikację można pobrać za darmo z Google Play. Polecam!

Rozszerzenie dla przeglądarki Chrome: https://chrome.google.com/webstore/detail/pushbullet/chlffgpmiacpedhhbkiomidkjlcfhogd

oraz dla Firefoxa: https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/pushbullet/

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*