Aplikacje na Androida: Baldur`s Gate Enhanced Edition

Kategorie: Android, Aplikacje, Google Play, Gry

Tagi: , , , , ,

S

Baldur`s Gate to gra legenda i to nie tylko dla największych fanów cRPG. Przed laty nie raz i nie dwa dałem się ponieść przygodom w świecie Zapomnianych Krain, zwłaszcza że w przypadku pierwszych Wrót Baldura pojawił się dodatek Opowieści z Wybrzeża Mieczy, zaś po drugiej części (Cienie Amn) kolejny dodatek – Tron Bhaala. Kiedy nowa wersja BG – Enhanced Edition, pojawiła się w App Store i w wersji na PC wiedziałem już, że znów wrócę na Wybrzeże Mieczy – jak tylko gra trafi do Google Play. I w końcu trafiła.

Baldur`s Gate w pierwszej wersji (5 płyt CD) pojawiła się na sklepowych półkach w 1998 roku. To epicka saga w klimatach fantasy – pełna tajemnic, intryg i przygód, prowadzonych zgodnie z zasadami Dungeons & Dragons. Można dostosować cechy i umiejętności swojego bohatera, dołączać do drużyny sojuszników, przemierzać najodleglejsze zakątka Wybrzeża Mieczy odkrywając jego największe tajemnice.

Debiut Baldur`s Gate Enhanced Edition w Google Play mocno się opóźnił. Problemy mieli jednak także użytkownicy iOS – niemal rok temu na pewien czas gra została bowiem wycofana z App Store i ze sklepu Beamdog. Trent Oster, szef Beamdog i Overhaul Games, wyjaśniał, że chodzi sprawy licencyjne. Ostatecznie problemy zostały rozwiązane, gra wróciła do sprzedaży. Wielka szkoda, że użytkownicy urządzeń z systemem Android musieli na nią tak długo czekać – w końcu w App Store od stycznia można już kupić sequel Wrót Baldura; Baldur`s Gate II Enhanced Edition (Cienie Amn wraz z dodatkiem Tron Bhaala)…

This slideshow requires JavaScript.

Edycja rozszerzona BG niewiele się różni od pierwowzoru stworzonego przez BioWare. Nic jednak dziwnego, skoro studio Overhaul Games z Edmonton, które stworzyło BG Enhanced Edition założyli właśnie byli pracownicy BioWare. Najważniejsza zmiana to wyższa rozdzielczość, dzięki której gra znów wygląda świeżo. Są cztery nowe postacie (trzeba je dokupić, niecałe 9 zł za postać), jest Potrait Pack (też dodatkowo płatny – ok. 5 zł), jest też dodatek, Księgi Podmroku, czyli coś, co przypomina walki w arenie. Sama gra kosztuje w Google Play ok. 27 zł. Jak dla mnie – pozycja obowiązkowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*