S

Fragmentacja Androida to nie jest problem nowy, ale z każdą kolejną aktualizacją zawsze część użytkowników smartfonów spod znaku zielonego robota ma powody do niezadowolenia. Teraz tak jest w przypadku posiadaczy międzynarodowej wersji Samsunga Galaxy S III – prace nad aktualizacją tego modelu zostały bowiem anulowane z powodu „nierozwiązanych problemów”.

Informacje ujawnił portal SamMobile publikując wewnętrzny dokument Samsunga. Wynika z niego, że jedynie wersja LTE SGS III, z 2 GB RAM, zostanie zaktualizowana do Androida 4.4.2. Problemem wersji międzynarodowej jest najwyraźniej „zaledwie” 1 GB pamięci podręcznej…

Androida 4.4.2 KitKat, oprócz SGS III LTE, dostaną ponadto Galaxy S4 Mini i S4 Mini LTE Galaxy Grand 2, Galaxy Mega 5.8 oraz 6.3. Aktualizowanie Galaxy Note II, jak wiemy, już się rozpoczęło, Androida 4.4.2 otrzyma również wersja LTE oraz Galaxy Note 3 Neo.

kitkat-Update-status

Źródło: SamMobile

Co ważne, w dokumencie znalazły się także prawdopodobne terminy udostępnienia nowej wersji systemu.

Aktualizacja. W czwartek Samsung oficjalnie potwierdził, że nie będzie Androida 4.4 KitKat dla Galaxy S III oraz Galaxy S III Mini. W wyjaśnieniu, które zamieścił portal SamMobile, przeczytac można m.in., że przeprowadzając aktualizację na platformie Google, elementy hardware, m.in. takie, jak pamięć RAM czy ROM, możliwości multitaskingu czy wyświetlacz muszą spełniać pewne oczekiwania techniczne. Tymczasem 1 GB pamięci RAM to zbyt mało, by skutecznie zaktualizować oba modele. A zatem Galaxy S III, jeden z najpopularniejszych i najlepiej sprzedających się smartfonów w historii mobilnego rynku, oficjalnie pozostanie na Androidzie 4.3 Jelly Bean.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*