SAMSUNG CAMERA PICTURES

Od niedawna w Google Play dostępna jest aplikacja, która była dotąd zarezerwowana wyłącznie dla Nexusów. To Aparat Google. Aplikacja jest darmowa, prosta i niezwykle funkcjonalna. Ma tylko jedną wadę – działa wyłącznie na urządzeniach z Androidem 4.4 KitKat.

Kiedy mój Galaxy Note II dostał aktualizację do KitKata postanowiłem wypróbować Aparat Google. Tym bardziej, że aplikacji aparatu w Note II daleko do tych znanych chociażby z Note 3 czy Note 3 Neo (Lite). Minimalistyczny interfejs jest dużą zaletą Aparatu Google, choć z drugiej strony brakuje w nim kilku przydatnych ustawień. Na dodatek na moim Note II początkowo aplikacja była zamykana, podczas próby wejścia do zaawansowanych ustawień. Była to jednak wina wczesnej wersji – po ostatniej aktualizacji wszystko już działa. W ustawieniach możemy wybrać m.in. rozdzielczość przedniej i tylnej kamery czy jakość wykonywanych zdjęć.

Największe atuty Aparatu Google kryją się w wysuwanym menu, z którego wybrać można panoramę, zdjęcie sferyczne, czy rozmycie soczewkowe. Panorama? Niby rzecz normalna, tyle tylko, że „wagę” panoram wykonanych przy pomocy np. SGN II liczy się w kilobajtach – a to przy powiększeniu obrazu oznacza oczywiście „podziwianie” pikseli. Panoramy tworzone przez Aparat Google to już megabajty. Świetnie. Jeszcze lepiej, gdy zaczniemy zabawę z pozostałymi funkcjami – zdjęciami sferycznymi 360 st. (ta opcja jest już „natywnie” dostępna np. SGN 3) czy rozmyciem soczewkowym, które pozwala uzyskać fotografie ze spłyconą głębią ostrości.

Wyraźne i proste podpowiedzi w aplikacji pomogą nam zrobić ciekawe zdjęcia, którymi będziemy mogli pochwalić się na portalach społecznościowych. Dodatkowo mamy – dzięki znanej już wcześniej aplikacji Google: Zdjęcia – dość bogaty zestaw narzędzi do obróbki wykonanych fotografii. To nie tylko filtry, ale także ciekawe efekty, m.in. HDR Scape. Zdecydowanie polecam!

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*