FIFA

Mistrzostwa świata w piłce nożnej to wielkie wydarzenie. Nic więc dziwnego, że w Google Play pojawiło się sporo aplikacji związanych z brazylijskim mundialem. Najlepszą propozycją dla kibica ze smartfonem lub tabletem z Androidem jest jednak oficjalna aplikacja Fédération Internationale de Football Association, czyli 2014 FIFA World Cup Brasil.

Na początek najważniejsza informacja: aplikacja jest darmowa. Co więcej, aplikacja wygląda i działa świetnie – płynnie i bez zacięć, choć prawdopodobnie na starszych smartfonach może jednak nieco lagować. Interfejs podzielony został na kilka zakładek: News, World Match Centre, FIFA World Cup, FIFA Ranking oraz Explore FIFA.

W zakładce News pojawiają się oczywiście najświeższe informacje związane z mundialem, można je filtrować wybierając np. tylko zdjęcia, albo tylko filmy. Newsy można też komentować, wymaga to jednak rejestracji i logowania. Jest też live coverage. Newsy możemy oczywiście udostępniać np. na portalach społecznościowych.

W zakładce World Match Centre znajdziemy oczywiście wyniki meczów, także tych towarzyskich, można tu ponadto użyć filtra wybierając swój ulubiony zespół. Z kolei FIFA World Cup to już zakładka związana wyłącznie z brazylijskim mundialem. Znajdziemy tu wszystkich finalistów, składy drużyn z informacjami o piłkarzach i trenerach. Są oczywiście tabele, klasyfikacje indywidualne, a także informacje o stadionach i miastach, które goszczą najlepsze zespoły świata.

Kolejna zakładka to oficjalny ranking FIFA – reprezentacji męskich i żeńskich. Wreszcie na koniec – zakładka Explore FIFA, gdzie możemy dowiedzieć się o programach i akcjach FIFA, a także pograć w mini-gry. To jednak nie wszystko, bowiem aplikacja może nas powiadamiać o wynikach wybranych przez nas drużyn.

Podsumowując: 2014 FIFA World Cup Brasil to aplikacja udana i z pewnością przyda się piłkarskim fanom. Zdecydowanie polecam.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*