20140613_150418 (1280x960)

Mundialowa gorączka trwa, w Google Play pojawia się coraz więcej aplikacji związanych z piłkarskimi mistrzostwami świata w Brazylii. Tym razem wybrałem coś dla posiadaczy Xperii. Sony przygotowało bowiem specjalny, mundialowy motyw dla swoich użytkowników.

Sony – japoński koncern jest jednym z głównych sponsorów imprezy, a Xperia Z2 smartfonem mundialu – zaprezentowało swój nowy motyw w środę, dzień przed rozpoczęciem mundialu. Wprawdzie o piłkarskim motywie dla Xperii po raz pierwszy usłyszeliśmy jeszcze w maju, jednak teraz jest on już dostępny w Google Play. Motyw przynosi logo mistrzostw świata na ekranie blokowania i żółto-zielone kolory w menu oraz w „szufladzie” aplikacji. Tłem „szuflady” jest po prostu boisko. Na ekranie głównym pojawia się natomiast stadionowa tapeta (prawdopodobnie to Maracana) wraz z logo FIFA World Cup Brasil, zaś do menu z aplikacjami przenosi nas piłka…

Oprócz mundialowego motywu, Sony przygotowało także Football Challenge, konkurs dla korzystających z Xperia Lounge. Dzięki aplikacji możemy być na bieżąco z wydarzeniami piłkarskich mistrzostw świata: są newsy, wyniki, tabele i kalendarz imprez. Możemy też typować wyniki meczów. Na Facebooku prowadzono jest oficjalna punktacja, a dla najlepszych przygotowano nagrody. Aplikacja Football Challenge współpracuje ze SmartWatch`em 2 i opaską SmartBand.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*