S

Kilka miesięcy temu pisałem o bardzo udanej aplikacji stworzonej przez Chrisa Lacy, czyli o ułatwiającej nam życie przeglądarce Link Bubble. Tym razem australijski deweloper zaprezentował TapPath, program pozwalający otwierać linki w innych, zainstalowanych w naszym urządzeniu aplikacjach.

W marcu w Google Play pojawiła się jedna z moich ulubionych aplikacji, Link Bubble. W skrócie: to przeglądarka, która nie przeszkadza nam w jednoczesnym korzystaniu z innych aplikacji, ponieważ ładuje linki w tle. Na ekranie urządzenia pojawia się mała „bańka”, podobna do „chat heads” Facebook Messengera, którą – po załadowaniu się linka – możemy otworzyć jako stronę internetową. Teraz Lacy udostępnił kolejną użytkową aplikację, TapPath. Pomysł znów świetny, wykonanie również.

TapPath to niewielki program, dzięki któremu otworzymy linki w wybranej przez nas aplikacji. Na prostym ekranie konfiguracyjnym możemy wybrać, w jakim programie otworzy się link. Domyślnie jedno tapnięcie otwiera łącze w Link Bubble (o ile mamy tę aplikację zainstalowaną), dwa tapnięcia – w systemowej przeglądarce (Chrome), natomiast przy trzech tapnięciach udostępnimy link w dowolnej aplikacji (np. w Pocket czy Pushbullet). Oczywiście domyślne ustawienia możemy zmieniać.

Aplikacja ułatwia nam korzystanie z urządzenia z Androidem, jednak do TapPath trzeba się przyzwyczaić. O ile z jednym dotknięciem linka nie ma problemów, o tyle z podwójnym czy potrójnym czasem się pojawiają. W ustawieniach możemy jednak wybrać czasowy odstęp między poszczególnymi tapnięciami, choć ewentualne opóźnienia mogą też wynikać z konfiguracji sprzętowej urządzenia. W sumie: trzeba po prostu „wyczuć” aplikację i być dość precyzyjnym.

Aplikacja działa na urządzeniach z wersją Androida 4.0 lub wyższą. Wersji darmowej, np. triala, niestety, nie ma, ale aplikacja kosztuje tylko 2,99 zł. Pamiętajmy jednak, że zawsze mamy trochę czasu na rezygnację z zakupu i zwrot pieniędzy.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*