S

Atrakcji dla fanów piłki nożnej jest w Google Play sporo. Najsilniejsze ligi można śledzić dzięki firmowanym przez poszczególne federacje aplikacjom – tak jest m.in. w przypadku Premier League czy Bundesligi. Również czołowi producenci smartfonów zdali sobie sprawę z tego, że wśród użytkowników ich urządzeń jest mnóstwo kibiców.

Najpierw HTC wprowadziło do Sense, swojej nakładki na system Android, BlinkFeed, a w nim z kolei zaimplementowana została piłkarska aplikacja. Dziś można pobrać ją z Google Play jako HTC FootballFeed. Swoją aplikację – dostępną za darmo nie tylko w Galaxy Apps, ale także w Google Play – ma również Samsung. To Kick.

Dzięki Kick możemy śledzić rozgrywki nie tylko najsilniejszych lig europejskich (Premier League, Bundesliga, La Liga, Serie A, Ligue 1), ale także Ligi Mistrzów. Interfejs aplikacji (w języku angielskim) jest bardzo przejrzysty. Wybieramy interesującą nas ligę (bądź ligi), a także zespoły, którym kibicujemy. Na głównym, domowym ekranie przejrzeć możemy ligowe newsy, filmy  z przed- i pomeczowych konferencji i terminarz najbliższych spotkań.

Jeśli zaznaczymy odpowiednie opcje, Kick powiadomi nas o zbliżającym się meczu ulubionej drużyny czy awizowanych składach. Z kolei gdy rozpoczyna się mecz smartfon powiadomi nas o tym dźwiękowo – usłyszymy sędziowski gwizdek. Gdy padnie bramka słychać natomiast stadionową wrzawę kibiców. Aplikacja powiadomi nas ponadto o przeprowadzonych zmianach czy kartkach – wszystkie te informacje pojawią się w pasku powiadomień. Alerty możemy oczywiście wyłączyć.

Kick to także (albo wręcz: przede wszystkim) statystyki. I to bardzo dokładne. Dotyczące posiadania piłki, stałych fragmentów gry, podań, strzałów, fauli czy kartek – wraz z odpowiednimi grafikami (np. 3D shot map). Dzięki nim zorientujemy się w przebiegu meczu nawet wówczas, gdy nie mogliśmy go obejrzeć. Jest też gratka dla posiadaczy tegorocznych SmartTV Samsunga – multiscreen, dzięki któremu możemy oglądać aktualne statystyki i wykresy podczas oglądania meczu.

Z Kick rozpocząłem nowy sezon Premier League i aplikacja sprawdza się bardzo dobrze. Polecam!

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*