Aplikacje na Androida: Talon już z limitem

Kategorie: Aplikacje, Aplikacje na Androida, Twitter

Tagi: , , , , , ,

Talon

Talon, jeden z najpopularniejszych klientów Twittera, przekroczył limit tokenów. To oznacza, że nie mogą go już kupić nowi użytkownicy. Aplikacja została wycofana z Google Play. Podobny los spotkał wcześniej inne, również niezwykle popularne aplikacje do obsługi Twittera: Falcon Pro i Carbon.

Ci, którzy kupili Talon, ale go nie używają, znajdą go w sekcji „wszystkie” wśród swoich aplikacji. Tym, którzy nie zdążyli go kupić pozostaje… wersja Plus, współpracująca jednak tylko z Androidem w wersji 5.0 Lollipop (Material Design).

Wycofanie Talona z Google Play oznacza, że z aplikacji korzysta już 100 tys. użytkowników – to limit dla programistów tworzących aplikacje do obsługi Twittera. Na twitterowe API narzekają użytkownicy i deweloperzy, choć – jak się okazuje – nie wszyscy… Proszę nie narzekać na limit tokenów Twittera, napisał do użytkowników w Google+ Luke Klinker, autor Talona. Twitter świadczy swoje usługi za darmo i ma prawo do egzekwowania ustalonych limitów, nawet jeśli użytkownicy nie zawsze się z tym zgadzają.

Klinker był przygotowany na taką sytuację, co jest także dobrą wiadomością dla użytkowników. Powód, dla którego zrobiłem wersję Plus jest taki, że mam motywację do dalszego opracowywania i wdrażania nowych funkcji, napisał w Google+ Luke Klinker. Wersja klasyczna Holo (wycofana ze sklepu – przyp. red.) będzie nadal  rozwijać się i dostanie takie same funkcje, jak Plus. Mało tego, zmiany będą pojawiać się najpierw w pierwszej wersji, klasycznej, ponieważ później dużo łatwiej jest je przenieść je do wersji Plus.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*