???????????????????????

Klasyka RPG powraca. Po Baldur’s Gate tym razem ekipa Beamdog postanowiła wskrzesić inną legendę – Icewind Dale. Co ciekawe, w przeciwieństwie do sagi Baldur’s Gate, IWD pojawiło się najpierw w Google Play, a użytkownicy iOS na grę muszą jeszcze poczekać.

Na najdalszej północy Zapomnianych Krain leży skuta lodem Dolina Lodowego Wichru. Udaj się w podróż w głąb gór Grzbietu Świata, surowego, bezlitosnego obszaru zamieszkiwanego tylko przez najtwardsze z ludów. Zmierz się ze złem, które w cieniu lodowców obmyśla plan zniszczenia całego Faerunu – tak w Google Play zachęcają do Icewind Dale programiści kanadyjskiego Beamdog, którzy odświeżyli tytuł z 2000 roku. Dolina Lodowego Wichru, pierwotnie stworzona na PC, teraz wraca jako edycja rozszerzona na urządzenia z Androidem. Ci, którzy znają IWD i Zapomniane Krainy (Forgotten Realms to świat systemu Advanced Dungeons & Dragons) dodatkowej zachęty zapewne nie potrzebują i – jak sądzę – chętnie wrócą w rejony, gdzie na swoją sławę zapracował Drizzt Do’Urden, mroczny elf.

Icewind Dale to klasyka w czystej postaci – rzut izometryczny i maksymalnie sześcioosobowa drużyna, którą musimy stworzyć przed rozpoczęciem gry (są też do wyboru gotowi bohaterowie). Przygodę zaczynamy w Easthaven, jednym z Dziesięciu Miast Doliny Lodowego Wichru. Nim – w finałowej walce – zmierzymy się z Belhifetem, odwiedzimy między innymi Kuldahar – osadę położoną pod Wielkim Dębem, Dolinę Cieni, głębokie jaskinie Grzbietu Świata czy ruiny elfickiego miasta – Odciętej Dłoni.

Gra w Google Play kosztuje ok. 27 zł. Oprócz Icewind Dale zawiera także dodatek, Serce Zimy (Heart of Winter). Przed instalacją warto pamiętać, że pliki zajmują aż 2,63 GB! Dla fanów klasycznych gier RPG to pozycja obowiązkowa

Twitter: @G_Lisiecki

Komentarze (2):

  1. Avatar
    Kamil

    Icewind Dale to jedna z moich ulubionych gier na PC, wiec mimo, że nie jestem fanem przenoszenia gier z PC na urzadzenia mobilne, to zapewne po nią sięgnę, mam nadzieję, że rozczarowania nie będzie 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*