Całkiem niezły prezent pod choinkę: w Wigilię Joaquim Vergès ogłosił na Twitterze swój #xmasproject. Programista, który stworzył świetnego klienta Twittera, czyli Falcona Pro zdecydował się na napisanie swojej sztandarowej aplikacji od podstaw.
To bardzo dobra wiadomość, tym bardziej, że Falcon Pro zdecydowanie wymaga odświeżenia. Wprawdzie w tym roku Vergès wypuścił drobną aktualizację, datowaną na 26 lipca (ostatnia wersja jest oznaczona jako 2.1.3.2), jednak aplikacja nie nadąża za zmianami: wciąż na przykład nie „widzi” kilku zdjęć w jednym poście, a tylko jedno, choć tę funkcję Twitter dodał na początku 2014 roku. Są też m.in. problemy z GIF-ami czy filmikami z Vina, które Falcon Pro otwiera jedynie w wewnętrznej przeglądarce.
Z niecierpliwością czekam więc na nowego Falcona Pro, zwłaszcza że aplikacja zostanie stworzona już w znanym z Androida 5.0 Lollipop Material Design.
Przypomnę, że na przełomie 2012 i 2013 roku Falcon Pro przekroczył wyznaczony przez Twittera limit tzw. tokenów – aplikację mogła pobrać określona liczba użytkowników (limit to zwykle 100 tys. tokenów). Falcon zniknął więc z Google Play (widzą go tylko w zakładce swoich aplikacji ci, którzy posiadają tokena), ale Vergès udostępnił aplikację za darmo, jako betę, na stronie http://getfalcon.pro/ – ci, którzy nie mają tokenów muszą jednak założyć deweloperskie konto i trochę się „nagimnastykować”, aby korzystać z darmowej aplikacji.
Twitter: @G_Lisiecki
Twitterem interesuję się dopiero od roku (@szymonslowik), więc fakt, że nigdy nie słyszałem o Falconie (ani o innych klientach TT) być może nie powinien zaskakiwać. Niemniej temat brzmi interesująco. Powiedz proszę, co rozumiesz przez „nagimnastykowanie się”? I czy możesz polecić jakieś inne aplikacje tego typu?
„Nagimnastykowanie się”: po instalacji trzeba przejść do ekranu logowania, wcisnąć logo Falcona, a następnie wszystkie rogi ekranu, aż wszystkie pola w rogach będą włączone, zaś na koniec wyłączyć pole pomarańczowe. Potrząsnąć telefonem i dalej stosować się do instrukcji, czyli założyć konto na dev.twitter.com. Mniej więcej 😉 Ale w Google Play jest już nowa wersja – Falcon Pro 3, dynamicznie rozwijana i często aktualizowana przez Vergèsa. Inne bardzo dobre aplikacje do Twittera na głowę bijące oficjalną to Fenix i Talon (Classic – dla Androida 4.4 i Plus dla Androida 5.0). Zabieram się za to już od dłuższego czasu, ale w końcu porównam na blogu najlepsze twitterowe apki 🙂