???????????????????????

Inteligentna opaska dla dzieci? A dlaczego nie? LG uznało, że to dobry pomysł, szczególnie dla rodziców, którzy chcą wiedzieć, co ich dziecko robi poza domem. Usługa KizON pozwala im na większą kontrolę swojej pociechy.

Zaprojektowany dla dzieci, stworzony dla rodziców” – takim hasłem reklamuje swój produkt LG. I to jest właśnie istota sprawy: opaskę nosi dziecko, ale tak naprawdę używają ją rodzice. Opaska przypomina zegarek, nie posiada jednak wyświetlacza. Zamiast tego na przednim panelu znajduje się uniwersalny przycisk włączający i wyłączający urządzenie oraz pozwalający na odbieranie połączeń. U góry jest głośnik, natomiast pod panelem, już na pasku, znajduje się mikrofon, co oznacza, że opaskę dziecko powinno nosić na lewej ręce. Z boku urządzenia, pod zaślepką znajduje się slot na kartę microSIM, która – uwaga – musi być odblokowana. Z drugiej strony jest – również ukryty – port microUSB.

Wokół przycisku opaski znajdują się diody. Świecą na czerwono, pomarańczowo i żółto. Informują m.in. gdy karta SIM ma włączony kod PIN, gdy poziom naładowania akumulatora jest już niski, gdy przychodzi połączenie (albo gdy połączenie jest inicjowane) i podczas połączenia. Urządzenie jest wykonane z tworzywa sztucznego, które możliwość pojawienia się ewentualnej reakcji alergicznej redukuje do minimum, dość wytrzymałego i do tego gwarantującego wodoodporność. Bateria o pojemności 400 mAh powinna wytrzymać ok. 1,5 dnia na jednym ładowaniu.

Aby zacząć używać opaski musimy zainstalować na swoim smartfonie aplikację KizON z Google Play. Aplikacja przeprowadzi nas przez konfigurację urządzenia, pozwalając zarejestrować dwoje opiekunów, którzy mogą korzystać z opaski. Połączenia z urządzenia wykonywane są jednak zawsze do pierwszego z zarejestrowanych opiekunów. Gdy jednak ten nie odbierze, połączenie zostanie przekierowane do drugiego z opiekunów.

Co ciekawe, opaska „komunikuje” się ze smartfonem przy pomocy wiadomości tekstowych. Dość zaskakujące (wydawałoby się, że to bezpośrednio aplikacja powinna wywoływać alerty na pasku powiadomień), ale za to proste i skuteczne. Po sparowaniu urządzeń na smartfonie pojawia się ekran m.in. z mapą oraz czterema wirtualnymi przyciskami: Połączenie, Szukaj, Trasa oraz Ustawienia. Pierwsza opcja oczywista – wywołujemy połączenie. Nawet jeśli dziecko, np. zajęte zabawą, samo nie odbierze – to po dziesięciu sekundach aktywuje się opcja odbierania automatycznego (trzeba ją najpierw wybrać w ustawieniach). Opcje Szukaj i Trasa pozwalają zlokalizować dziecko na mapie przy pomocy GPS (i przekaźniki sieci komórkowych) w opasce, a także odtworzyć trasę, po której się przemieszczało.

W ustawieniach możemy m.in. wyznaczyć miejsca, które dziecko często odwiedza, ustawić przypomnienia o lokalizacji, włączać/wyłączać dzwonek, ustawić powiadomienia o stanie baterii, edytować kontakty, ustawić głośność czy wyłączyć opaskę.

Podsumowując: opaska jest niezwykle prosta w obsłudze (pomagają też komunikaty głosowe), intuicyjna i bez wątpienia ułatwia komunikację rodziców z będącym poza domem dzieckiem.

Specyfikacja techniczna: Sieć: GSM (900/1800), GPS – zawsze włączony, Wi-Fi. Wymiary: 34,7 x 55,2 x 13,9 mm. Waga: 41 gramów. Bateria: litowo-jonowa o pojemności 400 mAh.

Twitter: @G_Lisiecki

Komentarze (9):

 1. Avatar
  Mysza

  Nigdzie nie mogę znaleźć informacji, czy karta sim musi być doładowana, czy KizOn potrzebuje posiadać środki na karcie??

 2. Avatar
  km

  Oferta jest również w T-mobile, taniej niż w Play’u. Niestety nie wszystkie telefony współpracują z opaską i nigdzie nie ma na ten temat informacji.

 3. Avatar
  ja już korzystam

  Opaskę można nabyć również na allegro, współpracują z nią telefony z ANDROIDem. Świetne cacko… 🙂 tylko nie mogę znaleźć informacji czy na jednym smartfonie można jakoś zgrać dwie opaski?

  1. Avatar
   Pomagacz

   Z tego, co się orientuję, urządzenia w play nie są obarczone tzw. simlockami, czyli ograniczeniami, do użycia karty wyłącznie z sieci macierzystej. Także nie ma takiego problemu, można albo włożyć do kizona kartę sim z plusa, lub pozostawić kartę z play, gdyż, nie ma żadnej blokady pomiędzy sieciami i nie powinno być problemu z przesyłaniem danych na smartfona 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*