???????????????????????

W Google Play jest coraz większy wybór ciekawych i dopracowanych gier, także dla amatorów RPG. Fani systemu Dungeons & Dragons cieszą się sagą Baldur`s Gate oraz Icewind Dale, fani Warhammera także mają w czym wybierać. Jednym z ciekawszych tytułów jest Warhammer Quest.

 

Tytuł już jakiś czas temu pojawił się w Google Play, ale wcześniej dostępny był jedynie na urządzenia z iOS. Teraz producent oferuje 50-procentową zniżkę przy zakupie Warhammer Quest, co jednak i tak oznacza wydatek niemal 12 złotych. Co dostajemy w zamian?

Warhammer Quest jest turowym, strategicznym eRPeGiem, opierającym się na znanym, acz nietypowym (zamiast wielkich, epickich bitew, jak to zwykle bywa w świecie Warhammera – przygody niewielkiej drużyny) systemie figurkowym. To klasyczny dungeon crawler w „planszówkowym klimacie”, w którym – wykonując różne zadania – penetrujemy losowo generowane lochy i podziemia. Do dyspozycji mamy drużynę, która toczy boje z goblinami, trollami czy orkami zdobywając doświadczenie i skarby.

Rozgrywka prowadzona jest w trybie turowym, śledzimy ją nietypowo, z góry, ale do takiego widoku łatwo można się przyzwyczaić – ot, zwykła planszówka. Do grafiki trudno się przyczepić, do dźwięków także – ogólne wrażenia bardzo pozytywne. Postacie awansują na kolejne poziomy po zdobyciu doświadczenia i treningu w jednym z miast, w których dokupić można również wyposażenie (choć te zbieramy także wykonując kolejne zadania). Gra ma trzy poziomy trudności – na najłatwiejszym postacie nie giną. Solą Warhammer Quest jest walka, na dłuższą metę – trzeba przyznać – dość monotonna, ale z gry wyjść możemy w każdej chwili.

Czas na minusy. To, niestety, mikrotransakcje. Mimo, że gra nie jest darmowa, za dodatkowe regiony, lochy z nowymi przeciwnikami, kolejne postacie do drużyny, a nawet legendarne bronie trzeba dodatkowo zapłacić. Szkoda. To wyraźnie obniża ocenę tego, mimo wszystko, ciekawego tytułu.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*