LG zapowiada klawiaturę Rolly

Kategorie: akcesoria, LG, Smartfony, Tablety

Tagi: , , , ,

LG Rolly Keyboard 1

Po błyskawicznym rozwoju rynku smartfonów i tabletów przyszła pora na akcesoria dla mobilnych urządzeń. Producenci przestali się już ograniczać do coraz bardziej zaawansowanych coverów dla flagowców i zaczęli wprowadzać m.in. klawiatury. Taką jak LG Rolly Keyboard.

Bezprzewodowa klawiatura Rolly (KBB-700) zostanie oficjalnie zaprezentowana podczas wrześniowych targów IFA w Berlinie. Klawiatura LG jest bardzo ciekawa, ponieważ może być składana wzdłuż czterech rzędów przycisków – w efekcie „ rolowania” powstaje łatwa do przenoszenia „listwa”.

Klawiatura Rolly Keyboard jest wyposażona w przyciski z kontrastowymi oznaczeniami oraz rozkładaną podstawką pod urządzenie mobilne – smartfon lub tablet. Rozstaw klawiszy wynosi 17 mm jest tylko o 1 mm mniejszy niż w przypadku większości klawiatur komputerów stacjonarnych. Klawiaturę wykonano z odpornego na uderzenia i trwałego poliwęglanu oraz z czarnego tworzywa ABS. Ważnym atutem klawiatury jest też wyraźnie wyczuwalny skok przycisków, który nie występuje w elastycznych klawiaturach z silikonu. Klawiatura jest wyposażona w dwa wytrzymałe „ramiona” utrzymujące smartfon lub tablet w pozycji pionowej.

 

Gdy klawiatura Rolly Keyboard zostanie rozłożona, włącza się funkcja automatycznego parowania pozwalająca na łatwe podłączenie dwóch różnych urządzeń z interfejsem Bluetooth 3.0. Podłączone urządzenia można przełączać jednym naciśnięciem przycisku. Klawiatura jest zasilana jedną baterią AAA, która – według producenta – przy przeciętnym użytkowaniu wystarcza na nawet trzy miesiące.

Klawiaturę Koreańczycy pokażą na targach IFA w Berlinie (4-9 września). Rolly Keyboard najpierw pojawi się na rynku amerykańskim, a potem – w czwartym kwartale tego roku – także w Europie.

Źródło: LG

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*