20150910_121021 (1280x960)

Na rynku pojawiają się coraz mniejsze, bezprzewodowe głośniki oferujące jednocześnie coraz lepszy dźwięk. Dzięki ultrakompaktowym wymiarom takie urządzenia możemy zabrać ze sobą wszędzie – na imprezę do znajomych czy na wczasy, a ulubioną muzykę będziemy mieć zawsze przy sobie. Do takich głośników należy SoundLink Mini II.

To już druga generacja jednego z najmniejszych głośników bezprzewodowych oferowanych przez Bose. W atrakcyjnym opakowaniu znajdziemy sam głośnik, ładującą podstawkę, kabel USB, sieciową ładowarkę oraz dokumentację. Parowanie SoundLiunka Mini II, np. ze smartfonem czy tabletem, jest bardzo proste – wystarczy włączyć moduły Bluetooth w urządzeniach; SoundLink Mini II szybko znajdzie drugie urządzenie, o czym zresztą poinformuje także kobiecy głos. I już możemy zaczynać słuchanie muzyki. Dodać trzeba, że z SoundLinkiem możemy sparować jednocześnie dwa urządzenia. Obsługę głośnika ułatwiają przyciski – zasilania, głośności, Bluetooth oraz przycisk wielofunkcyjny. Możemy także połączyć głośnik ze smartfonem kablem 3,5 mm – urządzenie ma bowiem dodatkowy port.

Nowy SoundLink Mini od Bose ma także mikrofon – wbudowany zestaw głośnomówiący pozwala nam teraz na odbieranie połączeń, jeśli jednak nie chcemy z tej opcji korzystać możemy po prostu wyłączyć ją w smartfonie – w ustawieniach połączenia BT. Skorzystałem z tej funkcji raz, aby sprawdzić jak działa, po czym ją wyłączyłem, używając głośnika wyłącznie do słuchania muzyki. Jeśli jednak lubicie prowadzić rozmowy przez zestaw głośnomówiący – macie taką opcję w SoundLink Mini II.

Sam głośnik zbudowany jest niezwykle solidnie. Obudowa wykonana jest najprawdopodobniej z aluminium, choć producent – tradycyjnie – nie zdradza zbyt wielu szczegółów dotyczących technicznej specyfikacji. Środek ciężkości, co podkreśla Bose, umieszczony jest nisko, co praktycznie eliminuje ryzyko przewrócenia głośnika. Trzeba także pochwalić eleganckie wzornictwo – SoundLink Mini II wygląda po prostu bardzo dobrze.

W drugiej generacji SoundLinka producent wydłużył czas działania baterii. Teraz, bez konieczności ładowania, litowo-jonowy akumulator pozwala na dziesięć godzin słuchania muzyki. Do ładowania mamy specjalną podstawkę, ale możemy też wykorzystać sam kabel USB. Bardzo wygodne. Poziom naładowania akumulatora przedstawia kolorowy wskaźnik, który podświetla ikonkę baterii na zielono, żółto lub – gdy poziom naładowania jest już niski – na czerwono.

Czas na to co najważniejsze, czyli brzmienie muzyki. Krótko: jeśli szukacie dobrych basów w kompaktowym opakowaniu – SoundLink Mini II to głośnik dla was. Co do średnich i wysokich tonów; tak naprawdę również trudno się przyczepić – pamiętajmy z jak kompaktowym urządzeniem mamy do czynienia. Pełnozakresowy dźwięk zapewnia odpowiednia konfiguracja przetworników. To co mnie najbardziej zaskoczyło – jak głośno potrafi grać tak małe urządzenie. Na dodatek SoundLink gra czysto, naturalnie, nie zniekształca dźwięków.

Pamiętajmy jednak, że w zasadzie nie mamy tu do czynienia z separacją stereo. Po prostu nie jest to możliwe w tak małym urządzeniu.

Podsumowując: SoundLink Mini II to jeden z najlepszych kompaktowych głośników bezprzewodowych na rynku, ze świetnym designem i – co najważniejsze – mocnym dźwiękiem. Zdecydowanie polecam.

Specyfikacja techniczna. Wymiary głośnika: 5,10 x 18,00 x 5,80 cm. Waga: 0,67 kg. Wymoary podstawki ładującej: 1,59 x 15,75 x 5,10 cm, Waga: 80 gramów. Porty: 3,5 mm, microUSB. Zasięg komunikacji bezprzewodowej: 9 metrów. Czas pracy akumulatora: 10 godzin. Parametry zasilana: 100-240 V.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*