20150825_135116 (1280x720)

Niedawno miałem okazję testować Level Link – mały, przydatny gadżet Samsunga, który pełni rolę adaptera Bluetooth czyniąc z przewodowych słuchawek – słuchawki „bezprzewodowe”. Dobre rozwiązanie dla tych, którzy nie chcą wydawać pieniędzy na – zwykle drogie – słuchawki wykorzystujące właśnie łączność bezprzewodową.

Level Link być może nie jest urządzeniem z grupy najbardziej pożądanych, jednak – co zaskakujące – bardzo użytecznym. Zamienia tradycyjne słuchawki lub głośniki w bezprzewodowe urządzenia zachowując do tego dobrą jakość brzmienia. Co ciekawe, Level Link może być zarówno odbiornikiem jak i nadajnikiem. Podłączając urządzenie np. do telewizora możemy przesyłać dźwięk do dwóch urządzeń (słuchawek) jednocześnie. Jak podkreśla producent, kodek aptX Low Latency pozwala na szybką konwersję plików audio eliminując opóźnienia dźwięku podczas oglądania filmów. Level Link obsługuje także inne kodeki – aptX, SBC, AAC oraz Samsung HD.

Level Link jest małym, poręcznym urządzeniem. Ma klips, dzięki któremu możemy przypiąć go do koszuli czy marynarki, dwa porty – 3,5 mm (obok jest także mikrofon i mała dioda statusu) oraz microUSB, a także, na jednym z boków, przyciski głośności i suwak pozwalający „zarządzać” dźwiękiem („wysyłanie” i „odbieranie” dźwięku), pełniący również rolę wyłącznika. Na drugim boku mamy natomiast do dyspozycji przyciski „przewijania”. Na górze Level Linka, tam gdzie znajduje się logo Samsunga, jest kolejny przycisk, pozwalający nam na pauzowanie i wznawianie odtwarzania muzyki. Odbierzemy zakończymy nim ponadto telefoniczną rozmowę, gdy Level Link sparowany jest ze smartfonem. Przycisk uruchamia też moduł Bluetooth rozpoczynając krótki proces parowania ze smartfonem właśnie lub tabletem.

Level Link „najeżony” jest więc różnymi przyciskami, suwakami i portami, ale jego obsługa jest bardzo prosta. Szybko przekonałem się też o użyteczności tego małego urządzenia. Co ciekawe, przyciski głośności w Level Linku działają niezależnie od tych w smartfonie, więc muzyki możemy słuchać dość głośno. Sam dźwięk jest co najmniej poprawny – oczywiście wiele zależy od jakości słuchawek, jednak spadek jakości nie jest duży. Zasięg Bluetooth? W mieszkaniu go nie traciłem (choć dwie ściany stanowiły już pewien problem), a z Level Linka korzystałem jeszcze w samochodzie. Akumulator, według producenta, powinien wystarczyć na 6-7 godzin pracy lub 200 godzin czuwania. Osiągałem podobne wyniki – niezbyt imponujące. Jeśli więc często korzystamy z Level Linka – musimy go często ładować.

Podsumowując: Level Link to niewielkie, ale przydatne urządzenie – o ile często, „w biegu” słuchamy muzyki z urządzeń mobilnych lub prowadzimy sporo rozmów przez telefon, sprawdza się też w przypadku udostępniania muzyki z urządzeń nie posiadających modułu Bluetooth. Level Linka możemy kupić za ok. 170 zł.

Specyfikacja techniczna. Bluetooth 3.0, mikrofon, wymiary: 54,8 x 19,6 x 9,9 mm, waga: 11,8 g, port 3,5 mm, port microUSB, akumulator o pojemności 110 mAh.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*