Bezprzewodowe słuchawki Bose SoundLink around-ear II: test, recenzja

Kategorie: akcesoria, Bose, słuchawki, Test

Tagi: , , , , , ,

20150924_120827

Niedawno firma Bose wprowadziła na rynek drugą generację popularnego głośnika SoundLink Mini, teraz – we wrześniu – pojawiła się druga generacja bezprzewodowych słuchawek SoundLink around-ear II.

Konstrukcja nowych słuchawek AE2 SoundLink opiera się na sprawdzonym, zeszłorocznym modelu – QC (Quiet Comfort) 25. Są lekkie i – dzięki miękkim poduszkom nausznym oraz profilowanemu pałąkowi – wygodne, a na dodatek wykonane z odpornych na uszkodzenia materiałów: nylonu wzmocnionego włóknem szklanym oraz stali nierdzewnej. Dobrze leżą na głowie i nawet dłuższe słuchanie muzyki nie jest męczące.

Słuchawki wyposażone są w moduły NFC oraz Bluetooth (prawdopodobnie w wersji energooszczędnej – 4.0) do parowania – przede wszystkim z urządzeniami mobilnymi. Proces parowania jest łatwy i szybki – kiedy zakończy się sukcesem, usłyszymy odpowiedni komunikat, domyślnie w języku angielskim. Aby zmienić język, należy przytrzymać przez pięć sekund przycisk wielofunkcyjny oraz +. Wśród dostępnych języków jest także polski. Możemy oczywiście zrezygnować z głosowych wskazówek naciskając jednocześnie + i -. Słuchawki – dodam – można sparować z dwoma urządzeniami.

Wracając jeszcze do przycisku wielofunkcyjnego, który znajduje się na prawej słuchawce – można nim wstrzymywać i wznawiać odtwarzanie lub przyjmować i kończyć głosowe połączenia. Dwukrotne naciśnięcie przewija muzykę do przodu, trzykrotne naciśnięcie – do tyłu. Na prawej słuchawce znajduje się także przełącznik Bluetooth oraz ikonka baterii – jeśli świeci na zielono, to znaczy, że poziom naładowania akumulatora jest co najmniej średni, kolor żółty informuje o niskim poziomie naładowania, a czerwony – migający o konieczności ładowania. Litowo-jonowy akumulator powinien wystarczyć na 15 godzin słuchania muzyki, a czas ładowania nie powinien przekroczyć 3 godzin.

W zestawie znajduje się kabel audio – gdy akumulator się wyczerpie i nie mamy go jak naładować, możemy zamienić AE2 SoundLink w zwykły zestaw przewodowy. Słuchawki grają wówczas całkiem dobrze, choć tracimy wówczas Active EQ; gdy korzystamy z Bluetooth mamy do dyspozycji przyciski głośności działające niezależnie od tych w smartfonie czy tablecie. Wprawdzie głównym zadaniem słuchawek jest odtwarzanie muzyki, ale producent zadbał też o połączenia głosowe. Dlatego słuchawki obsługują tryb HD Voice, a wbudowane mikrofony poprawiają jakość rozmowy eliminując hałas otoczenia i wiatr.

Czas na najważniejsze, czyli brzmienie muzyki. Jak podkreśla producent, technologie TriPort oraz Active EQ pozwalają uzyskać czysty, mocny dźwięk niezależnie od poziomu głośności. Słuchawki obsługują ponadto technologię AptX – wspiera ją także wiele topowych smartfonów z Androidem, np. Samsung Galaxy S6, Sony Xperia Z3 czy LG G4. AptX zapewnia wysoką jakość dźwięku przy połączeniu Bluetooth. Generalnie słuchawki grają czysto, dźwięk jest dobrze „wyważony”. Owszem, może brakuje głębi, którą zapewniają dobre słuchawki przewodowe czy mocnych basów, ale AE2 SoundLink daje nam po prostu czyste, przyjemne dźwięki.

Wymiary: wysokość 19,05 cm, szerokość 15,24 cm, głębokość 3,81 cm. Waga: 149,40 g. Poduszka nauszna: wysokość 9,70 cm, szerokość 7,40 cm. Zasięg łączności bezprzewodowej: 9 metrów. Czas ładowania: 3 godziny (15 godzin odtwarzania, szybkie ładowanie: 15 minut to 2 godziny odtwarzania). Zawartość zestawu: SoundLink słuchawki bezprzewodowe around-ear II, kabel USB, zapasowy kabel audio, futerał na słuchawki.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*