Nowe systemy SoundTouch Bose i współpraca ze Spotify

Kategorie: Bose, muzyka

Tagi: , , , , , ,

003_ST10_black_left_remote_sRGB

Firma Bose zaprezentowała nowy system muzyczny SoundTouch, kompaktowe urządzenie oznaczone cyfrą 10. To najmniejszy i najtańszy głośnik z serii SoundTouch. Jednocześnie do sprzedaży wchodzą nowe głośniki SoundTouch 20 i 30 series trzeciej generacji. Ważna informacja dla fanów marki: wkrótce systemy SoundTouch zintegrowane zostaną ze Spotify. To efekt współpracy obu firm.

Jak podkreśla Bose, teraz każdy system SoundTouch – w tym nowy model SoundTouch 10 – jest wyposażony w moduły Bluetooth i Wi-Fi. Dzięki temu można odtwarzać muzykę i słuchać jej w wielu pomieszczeniach. Bluetooth pozwala przesyłać strumieniowo dowolny utwór, listę odtwarzania, usługę muzyczną lub materiał z serwisu YouTube – bezpośrednio z telefonu lub tabletu. Z kolei moduł Wi-Fi umożliwia przekazywanie sygnału do dowolnej liczby głośników SoundTouch albo – za pomocą aplikacji SoundTouch – odkrywanie zintegrowanych usług muzycznych, konfigurowanie spersonalizowanych ustawień i słuchanie różnych utworów w każdym z pomieszczeń.

Nowy głośnik SoundTouch 10 ma 21,2 cm wysokości, 14,1 cm szerokości i 8,7 cm głębokości. Łączy układ przetwarzania sygnału cyfrowego z nowym przetwornikiem Unidome, który jest silnikiem całego systemu, generując największy zakres wychylenia z wszystkich dotychczasowych przetworników w historii firmy Bose. Dzięki temu muzyka w SoundTouch 10 brzmienia brzmi czysto, głęboko i głośno. Z kolei nowe głośniki SoundTouch 20 i 30 series III są zmodernizowanymi, większymi wersjami SoundTouch 10.

Co ważne, na początku przyszłego roku Bose udostępni funkcje, dzięki którym systemy SoundTouch staną się świetnym rozwiązaniem do słuchania utworów ze Spotify w domu. Systemy będą bowiem wyposażone w programową integrację z usługami Spotify oraz Spotify Connect. Wyszukiwanie piosenek, albumów, wykonawców i list odtwarzania dostępnych na Spotify lub kontach użytkowników Spotify będzie możliwe z poziomu aplikacji SoundTouch. Aplikacja Spotify pozwoli natomiast na bezpośrednie sterowanie systemami SoundTouch.

Ceny nowych systemów? Sugerowana cena detaliczna SoundTouch 10 to 899 , natomiast sugerowane ceny detaliczne SoundTouch 20 series III i SoundTouch 30 series III ustalono odpowiednio na poziomie 1699 oraz 2599 .

Źródło: Bose

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*