Aplikacje na Androida: Arrow Launcher

Kategorie: Aplikacje, Aplikacje na Androida, Microsoft

Tagi: , , , ,

20151029_112626

W Google Play pojawia się coraz więcej aplikacji Microsoftu. Ostatnio firma z Redmond udostępniła nakładkę na system Google – Arrow Launcher. Aplikacja wyszła już z fazy zamkniętych beta-testów i można ją pobrać w sklepie. Za darmo.

Launcherów w Google Play jest całkiem sporo, ale Arrow – moim zdaniem – należy do tych, które warto przetestować. Launcher Microsoftu (do pobrania tutaj)wygląda po prostu schludnie i estetycznie – ciekawa odmiana dla użytkowników znudzonych nakładkami producentów smartfonów z Androidem. Tym bardziej, że instalując aplikację uzyskujemy dostęp do 14 zaproponowanych przez Microsoft tapet – można ponadto wybrać opcję, dzięki której codziennie będziemy mieć nową tapetę wyszukiwaną przez Bing.

Arrow Launcher to pięć ekranów plus app drawer z pogrupowanymi alfabetycznie aplikacjami i dostępem do widżetów. Widżety możemy umieszczać na jednym z wybranych ekranów. Na kolejnych znajdują się najczęściej używane przez nas aplikacje i takie, które „proponuje” nam launcher, kontakty, notatki wraz z przypomnieniami oraz te aplikacje, zdjęcia czy pliki, których ostatnio używaliśmy. Na każdym z ekranów mamy dostęp do docka z czterema ikonami oraz skrótem do app drawera. Pasek z dockiem możemy wysunąć w górę, do połowy ekranu – zobaczymy wówczas dodatkowy rząd ikon, pięć przełączników – do trybu samolotowego, Wi-Fi, Bluetooth’a, latarki oraz obrotu ekranu, pasek do regulacji jasności ekranu, a także niewielkie ikonki przenoszące nas do ekranu z edycją stron (dodawanie widżetów, ustawienia Arrow Launchera, feedback i tapety), do ustawień i do opcji feedback (informacje zwrotne i pomoc).

Co ciekawe, Arrow Launcher umożliwia korzystanie z dostępnych w Google Play zestawów ikon. W ustawieniach mamy opcję dostosowywania launchera właśnie przy pomocy ikon – skąd szybko możemy przenieść się do sklepu, gdzie jest do ściągnięcia całkiem sporo zestawów – zarówno darmowych jak i płatnych. Na próbę zainstalowałem paczkę ikon Rondo – działa bez zarzutów.

Arrow Launcher to dla mnie duża niespodzianka – na plus, jest bowiem „lekki”, wydajny i nie obciąża akumulatora. Po dłuższym użytkowaniu pomoże nam odpowiednio spersonalizować i zoptymalizować poszczególne ekrany. Warto go zainstalować i sprawdzić jak działa.

Na koniec: jako uzupełnienie Arrow Launchera można zainstalować jeszcze jedną aplikację Microsoftu, lockscreen o nazwie Picturesque (do pobrania tutaj) – to ciekawe tapety (Bing), dwa ekrany (jeden z newsami) i wysuwany z góry pasek z ustawieniami i ulubionymi aplikacjami.

20151029_112821

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*