Aplikacje na Androida: Skyscanner Loty

Kategorie: Aplikacje, Aplikacje na Androida

Tagi: , , ,

20151119_001650-01

Firma Skyscanner Ltd znana jest wśród podróżujących z bardzo dobrych, przeglądarkowych wyszukiwarek tanich lotów, hoteli czy ofert wynajmu samochodów. Niedawno mobilna aplikacja Skyscanner Loty otrzymała sporą aktualizację.

Ze Skyscannera korzysta już ponad 35 milionów podróżujących osób. Aplikacja działa na takiej samej zasadzie, jak jej przeglądarkowy odpowiednik – przeszukuje miliony połączeń lotniczych, porównując oferty zarówno linii lotniczych jak i internetowych biur podróży, by znaleźć najlepsze ceny. Co ważne, Skyscanner nie pobiera opłat za rezerwację, ani nie ukrywa żadnych innych kosztów. Po wybraniu lotu, użytkownik aplikacji zostanie przeniesiony na stronę internetową partnera, na której będzie mógł sfinalizować transakcję.

Jakie funkcje znalazły się w najnowszej wersji aplikacji oznaczonej cyferkami 4.2? Najlepsze okazje to opcja dla osób, które lubią polować na okazyjne oferty, z kolei w kalendarzu oznaczonym kolorową legendą znajdziemy ceny biletów lotniczych na konkretne dni, dzięki czemu łatwiej można zaplanować podróż. W nowej wersji pojawiło się dodatkowe ułatwienie – kolorowe kody, odwzorowujące sygnalizację świetlną. Kolor czerwony – cena biletów jest wysoka i rezerwując bilety użytkownik przepłaca, żółty – nie przepłacamy, ale i nie korzystamy z najniższych dostępnych ofert, zielony – prawdopodobnie taniej już nie będzie.

W aplikacji na Androida pojawiły się wreszcie notyfikacje push dla alertów cenowych – do tej pory dostępne były jedynie na iOS. Dzięki powiadomieniom nie trzeba już codziennie wyszukiwać najtańszych połączeń. Aplikacja sama poinformuje użytkownika o zmianie cen, pomagając w podjęciu decyzji o zakupie. Pojawiło się ponadto prostsze wyszukiwanie za pomocą opcji „Wszędzie”, natomiast ostatnie wyszukiwania zapisywane na ekranie startowym. Dodatkowo, po zalogowaniu się w aplikacji (na przykład przy pomocy Facebooka czy Google Plus), wyszukiwania zostaną zsynchronizowane na wszystkich urządzeniach, na których korzystamy z usług Skyscanner. Można więc zacząć poszukiwania korzystając z telefonu w drodze do pracy, a dokończyć transakcję w domu, przy komputerze.

Wersja 4.2 oferuje także lepsze filtrowanie wyników szukania, pozwalając porównywać loty nie tylko pod względem ceny, ale również uwzględniając dodatkowe zmienne, takie jak długość lotu i liczba przesiadek. Dzięki temu szybko można znaleźć najlepsze i zarazem najwygodniejsze połączenie lotnicze. Rezultaty wyszukiwania można następnie segregować według ceny, godziny wylotu i przylotu lub za pomocą wspomnianej łącznej oceny.

Aplikacja dostępna jest w 30 językach, także w języku polskim. Wersję na Androida można pobrać stąd, natomiast wersję na iOS stąd.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*