Aplikacje na Androida: Hub, Kontakty, Notatki, Zadania z BlackBerry Priv

Kategorie: Android, Aplikacje, BlackBerry

Tagi: , , , ,

20160218_121413

Kilka miesięcy temu pisałem o aplikacjach z najnowszego smartfona BlackBerry – Priv, które – dzięki użytkownikom forum XDA Developers – mogą być instalowane na innych urządzeniach z Androidem. Niestety, część aplikacji, a wśród nich świetne centrum powiadomień BlackBerry, czyli Hub, wymagała roota. Teraz to się jednak zmieniło.

Jeden z użytkowników forum crackberry.com o nicku Cobalt232 udostępnił w pełni działające aplikacje z BlackBerry Priv na inne smartfony z systemem Android. Co ważne, tym razem root nie jest wymagany. Wśród udostępnionych aplikacji znalazły się BlackBerry Hub, BlackBerry Launcher, Notatki, Zadania, Przeszukiwanie urządzenie, klawiatura, Kalendarz czy Kontakty. No i BlackBerry Services – usługi BB są niezbędne do działania większości z wymienionych aplikacji. Najpierw trzeba jednak zainstalować BlackBerry Menagera (można go pobrać stąd). Gdy go uruchomimy, na naszym urządzeniu wyświetli się lista dostępnych aplikacji – gotowych do ściągnięcia i instalacji. Łatwiej być chyba nie może. Jeśli aplikacje zostały już zainstalowane, pozostaje wybrać BlackBerry Launchera (o ile go zainstalowaliśmy) jako domyślną nakładkę na system, a następnie przejść do „ustawień zabezpieczeń”, wybrać najpierw opcję „inne ustawienia zabezpieczeń”, a potem „administratorzy urządzenia” (i zaznaczyć BlackBerry Launcher i ewentualnie Pocztę – o ile wcześniej nie otrzymaliśmy takiego komunikatu) oraz „dostęp do powiadomień” (zaznaczamy BlackBerry Hub i BlackBerry Launcher). I już.

Oprócz świetnej klawiatury (o której pisałem tutaj) najlepszą z udostępnionych aplikacji jest Hub. To centrum powiadomień, które gromadzi informacje z naszych skrzynek mejlowych – co ważne, Hub pozwala na integrację z Microsoft Exchange, jeśli mejl działa w trybie push dostaniemy go natychmiast – oraz portali społecznościowych: Twittera czy Facebooka. Przy pomocy Huba sprawdzimy też wiadomości tekstowe czy dzienniki połączeń. Hub ma sporo ustawień (możemy na przykład wybrać, jakie będą efekty gestów przesunięcia wiadomości w lewo czy prawo, dostosować powiadomienia do każdego z kont czy nawet określić kolor właśnie wyświetlanego konta) – podobnie jak klawiaturę warto go wypróbować. Pozostałe aplikacje? Zadania współpracują z naszymi mejlowymi kontami, Notatki podobnie. Rozbudowany jest Kalendarz, a Kontakty przejrzyste. Bardzo dobrze działa Przeszukiwanie urządzenia. Jeśli więc ktoś chce „odświeżyć” nieco swój smartfon, albo po prostu sprawdzić, jak wygląda pomysł BlackBerry na funkcjonalne centrum powiadomień – polecam instalację wymienionych aplikacji.

Aplikacje z BlackBerry Priv przetestowałem na Galaxy S6 z Androidem 5.1.1 (na niższych wersjach systemu część aplikacji może nie działać prawidłowo).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*