Sony_Xperia_X_Performance_black

Podczas Mobile World Congress w Barcelonie nowe produkty pokazało Sony Mobile. To pierwsze smartfony z serii X – Xperia X, Xperia X Performance oraz Xperia XA, a także urządzenia do komunikacji.

Sony Mobile Communications zaprezentowało w poniedziałek nowe Xperie. To pierwsza seria w smartfonów „X”. Urządzenia mają aparaty z nowymi funkcjami; wyposażono je w całkowicie nowy Predictive Hybrid Autofocus, który pozwala wybrać główny, poruszający się obiekt w kadrze, a następnie przewiduje jego ruch w taki sposób, by obraz tego obiektu był idealnie ostry nawet w zbliżeniu. Smartfony mają też – co podkreśla Sony – wytrzymałe baterie. Inteligentne systemy zarządzania energią mają pozwolić na dwudniową pracę akumulatora. Po raz pierwszy w smartfonie Sony ‒ dzięki współpracy z Qnovo ‒ zastosowano technologię Adapting Charging, osiągając w efekcie ponad dwukrotne wydłużenie żywotności baterii. Procesory? Xperia X działa z SoC Qualcomm Snapdragon 650, natomiast Xperia X Performance ‒ z najnowszym i najmocniejszym Snapdragonem 820. Xperia X ma ponadto 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, 3 GB pamięci RAM, 32 GB pamięci wbudowanej (plus slot na kartę microSD) oraz 23 Mpix aparat z tyłu i 13 Mpix z przodu. Akumulator: 2650 mAh. Xperia X Performance to najwyższy model nowej serii – z mocniejszą obudową (i certyfikatem IP68 oznaczającym wodoodporność), szybkim LTE i baterią 2700 mAh. 5-calowy ekran ma rozdzielczość 1080 p, i – jak w przypadku modelu X – smartfon ma 3 GB RAM-u, 32 GB pamięci wewnętrznej, którą można rozbudować o kartę microSD. Aparaty? Zestaw ten sam: 23 i 13 Mpix, ale, dzięki mocniejszemu procesorowi, z opcją nagrywania w 4K. Zarówno Xperia X jak i X Performance posiadają czytniki linii papilarnych.

Najniższym modelem serii jest Xperia XA – z 5-calowym ekranem o rozdzielczości HD. XA zamiast Snapdragona ma procesor MediaTek MT6755, 13 Mpix aparat główny i 8 Mpix z przodu oraz baterię 2300 mAh. Urządzenie nie ma czytnika linii papilarnych. Wszystkie smartfony dostępne będą latem tego roku w czterech kolorach: białym, grafitowo-czarnym, limonkowo-złotym i różano-złotym.

Oprócz smartfonów Sony zaprezentowało również akcesoria. Xperia Ear to bezprzewodowe urządzenie douszne, które dostarcza wszystkich użytecznych informacji – jak plan dnia, prognoza pogody czy najnowsze wiadomości. Reaguje na polecenia głosowe: można poprosić je o nawiązanie połączenia, znalezienia informacji w internecie, można podyktować wiadomość lub znaleźć drogę do określonego miejsca. Wszystko bez użycia rąk. Xperia Ear łączy się ze smartfonem za pomocą NFC lub Bluetooth i komunikuje się z główną aplikacją. To lekkie, wykonane z miękkiego silikonu urządzenie do noszenia w uchu – będzie dostępne latem. Również latem do sprzedaży trafi RM-X7BT – urządzenie samochodowe Bluetooth umożliwiające bezprzewodowy streaming muzyki. Wykorzystując technologię głosową Sony pozwala na aktywowanie funkcji smartfonu podczas prowadzenia samochodu. Składa się z modułu adaptera umożliwiającego wykonywanie połączeń telefonicznych bez konieczności użycia rąk (w trybie głośnomówiącym) i prowadzenie bezprzewodowego streamingu. Drugi element to „commander”, udostępniający funkcje smartfonu takie jak nawigacja.

W Barcelonie Sony zaprezentowało także Xperię Eye – konceptualną wizję ultrakompaktowej kamery z szerokokątnym obiektywem, którą można przymocować do ubrania lub nosić na szyi. Z kolei Xperia Projector reaguje na dotyk, głos i gesty dokładnie tak samo, jak ekran smartfonu, a Xperia Agent to pomysł Sony na spersonalizowanego, osobistego asystenta (źródło: Sony).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*