Android 6.0.1 dla Samsunga Galaxy S6 z T-Mobile

Kategorie: aktualizacja, Android, Samsung

Tagi: , , , , ,

20160304_133125

W piątek rozpoczęło się udostępnianie nowej wersji Androida dla Samsunga Galaxy S6 z sieci T-Mobile. Oprogramowanie w wersji 6.0.1 trafia do użytkowników partiami, poprzez serwery producenta.

T-Mobile obiecał szybki update dla SGS6 (a także SGS6 Edge) – i tak też się stało. Inna rzecz, że trudno nazwać Galaxy S6 z sieci T-Mobile urządzeniem brandowanym; operator nie ingerował bowiem w system ograniczając się jedynie do preinstalowania kilku aplikacji. T-Mobile podkreśla, że dystrybucja oprogramowania następuje partiami poprzez serwery producenta, dlatego klienci, którzy nie otrzymali jeszcze aktualizacji powinni otrzymać ją w ciągu najbliższych kilku dni.

TT

Android Marshmallow w wersji 6.0.1 dla SGS6 „waży” sporo, bo aż 1360,48 MB. Po instalacji i ponownym uruchomieniu urządzenia zobaczymy odświeżoną przez Samsunga – po raz kolejny – nakładkę na system, czyli TouchWiz z nowymi ikonkami. Katalogi mają teraz inne kolory, a wysuwany z góry pasek z szybkimi ustawieniami i notyfikacjami stał się biały. Najważniejszą zmianą wydaje się jednak lepsze zarządzanie pamięcią podręczną. Teraz mamy często do dyspozycji nie 350-450 MB, ale 600, a nawet 800 MB RAM-u. A to oznacza, że urządzenie pracuje znów szybko.

Zdjęcia, podobnie jak w przypadku SGS6 Edge Plus czy Note 5, można teraz zapisywać w formacie RAW (ale tylko w przypadku korzystania z trybu profesjonalnego), z kolei przeglądarka dostała „tryb chroniony”. Odświeżone zostały ponadto aplikacje Zegar, Dyktafon, Muzyka, zmienił się – wizualnie – panel opcji wyłączania telefonu. Android Marshmallow lepiej dba o baterię, co w przypadku SGS6 ma duże znaczenie, ale tego nie zdążyłem jeszcze sprawdzić. Szybkie ładowanie przewodowe jest domyślnie wyłączone, pojawiła się nowa wersja opcji „Szybkie połączenie” (Quick Connect). Jeśli macie już Androida 6.0.1 na swoich SGS6 – dajcie znać, jakie zmiany zauważyliście.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*