20160407_114105

W czwartek, 7 kwietnia, rozpoczęło się w naszym kraju udostępnianie Androida 6.0.1 Marshmallow dla Galaxy Note 4. Update otrzymała wersja SM-N910C – z procesorem Exynos.

Aktualizacja, długo wyczekiwana przez posiadaczy czwartej generacji phabletu Samsunga, nie była jednak zaskoczeniem. Już kilka tygodni temu w sieci krążył dokument zapowiadający aktualizację smartfonów Samsunga do najnowszej wersji systemu. Przy pozycji Note 4 widniał miesiąc kwiecień. Aktualizację można pobrać OTA (Over-The-Air).

Jak zwykle w przypadku Androida 6.0.1 dla urządzeń Samsunga aktualizacja systemu miała ponad 1,3 GB. Co nowego? TouchWiz z nowymi ikonkami aplikacji i folderami upodobnił się nieco do tego, który jest już na przykład na Galaxy S6, jednak bez zmian pozostała belka powiadomień i menu ustawień. Jak zwykle w przypadku najnowszej wersji Androida jest funkcja Doze ograniczające dane w tle i wydłużająca pracę baterii. Jak bardzo? W ciągu kilku najbliższych dni na pewno się o tym przekonamy. Poprawiono bezpieczeństwo – aby dodać odciski palców wymagana jest alternatywna metoda odblokowywania urządzenia. Nie zmienił się interfejs aparatu, wprowadzono natomiast zmiany w sposobie używania rysika – w ten sposób Note 4 upodobnił się do Note 5. „Polecenie wskazywane” zaimplementowano właśnie z najnowszego phabletu Samsunga. „Notatka z akcji” jest bardziej poręczna zapełniając niemal cały ekran, nadal – przy pomocy dwukrotnego tapnięcia rysikiem – możemy ją uruchomić na wyłączonym ekranie. O ile oczywiście nie uruchomimy nowej funkcji – pisania notatki na wyłączonym ekranie, znanej już z Note 5. Gdy ta opcja jest zaznaczona, wyjęcie rysika przy zablokowanym urządzeniu uruchamia czarny panel, na którym możemy notować. Notatki, które powstaną w ten sposób zapisywane są w S Note.

Jeśli zauważyliście inne nowe funkcje Note 4 – dajcie znać w komentarzach. Jeśli posiadacie wersje ze Snapdragonem (N910F) – dajcie znać, czy te urządzenia również otrzymały aktualizację.

Twitter: @G_Lisiecki

Komentarze (1):

  1. The-Parrotious-PL

    Nie podoba mi się ta nowa wersja androida 6.0.1. Chciałbym, żeby przywrócili możliwość wyłączania polecenia wzkazywanego. Rysuję w aplikacji ArtFlow i tam mam ustawioną funkcję, że przyciskiem polecenia przełączam z długopisu na gumkę. W tej chwili jest to niewygodne, bo muszę wyłączać to okno polecenia. BUUUU!!! BUUUU!!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*