Nowy smartfon Sony: Xperia XA Ultra

Kategorie: Smartfony, Sony, Xperia

Tagi: , , ,

Xperia_XA_Ultra3

Pamiętacie Xperię Z Ultra? Jeśli tak, możecie już zapomnieć o tym urządzeniu. Sony wprowadza bowiem na rynek kolejnego smartfona z dużym, 6-calowym ekranem – Xperię XA Ultra.

Nowy 6-calowiec (ekran o rozdzielczości Full HD) nie jest tak gigantyczny, jak model Z Ultra – raz, że ekran jest nieco mniejszy, dwa, że niezwykle wąskie – niemal nieobecne – boczne ramki wyraźnie zmniejszają gabaryty Xperii XA Ultra. Smartfon napędza chipset Mediatek Helio P10 z ośmiordzeniowym, 64-bitowym procesorem. Zintegrowany silnik TrueBright ISP wspiera czujniki optyczne, które mogą – jak twierdzi producent – uchwycić dwa razy więcej światła niż w przypadku tradycyjnych rozwiązań. Chipset wspiera ponadto audio, pozwalając uzyskać jakość Hi-Fi. Xperia XA Ultra ma 3 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Mało, ale na szczęście można ją rozbudować o kartę microSD (prawdopodobnie jednak nie będziemy mogli zapisywać aplikacji na nośniku, a jedynie multimedia).

Z pewnością urządzenie wyróżniać będzie na rynku przedni aparat, uwaga – 16 MP do selfie, także tych szerokokątnych. Przedni aparat posiada na dodatek optyczną stabilizację obrazu. Z kolei aparat główny ma 21,5 MP i funkcję hybrydowej automatycznej ostrości. Xperia XA Ultra powinna radzić sobie nawet w słabych warunkach oświetleniowych (Sony zastosowało odpowiednie czujniki). Smartfon wspierać będzie szybkie ładowanie, ponadto zintegrowana technologia ładowania adaptacyjnego Qnovo ma znacząco wydłuż żywotność baterii.

Smartfon trafi do sprzedaży najprawdopodobniej w lipcu (cena na razie nie jest znana) w następujących kolorach: grafitowa czerń, biel oraz limonkowe złoto.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*