Android i inteligentne AGD

Kategorie: AGD, nowości

Tagi: , ,

lg_8

Rynek smartfonów nie notuje już takich wzrostów jak jeszcze kilka lat temu, sprzedaż tabletów maleje w szybkim tempie, ale wszystko wskazuje na to, że dynamiczny rozwój czeka inne branże. Sprzęt do odbioru wirtualnej rzeczywistości staje się coraz popularniejszy . Podobnie jak… urządzenia AGD nowej generacji, którymi zarządzać możemy właśnie przy pomocy smartfonów czy tabletów.

Według raportów rynek „inteligentnego” sprzętu AGD, wykorzystującego Wi-Fi, NFC czy Bluetooth, w latach 2015-2020 czekają wzrosty. Właśnie w roku 2020 jego wartość ma osiągnąć 37,2 mld dolarów. Według MarketWatch, kluczowym czynnikiem, który pozytywnie wpłynie na sprzedaż pralek będzie większe wykorzystanie internetu i połączeń bezprzewodowych, co jeszcze poszerzy zdalną kontrolę nad urządzeniami, bo przecież już teraz np. NFC umożliwia połączenie pralki ze smartfonem. Skumulowany roczny wskaźnik wzrostu sprzedaży (CAGR) inteligentnych pralek w latach 2016-2020 ma osiągnąć 7,68 proc. Jak podkreślają analitycy, w dzisiejszym, szybko rozwijającym się świecie potrzeba wygody jest jednym z najważniejszych czynników wymuszających rozwój produktów. I tak też jest w przypadku AGD.

Inteligentny sprzęt AGD sprzedają między innymi Samsung, Bosch, Whirlpool czy LG. Ta ostatnia firma zaprezentowała w tym tygodniu modele wyposażone w takie funkcje jak Turbo Wash (natrysk wodny skracający cykle prania i płukania), 6 Motion (sześć specyficznych ruchów bębna) czy Direct Drive (silnik przekazuje moc bezpośrednio do bębna) wsparte inteligentną aplikacją NFC Tag On dostępną na smartfony z systemem Android. Kontrolę pralki ułatwia aplikacja LG Smart Loundry – jest tu m.in. do wyboru dziesięć cykli prania podzielonych na kategorie (z internetu pobrać można kolejnych 13 cykli), są statystyki prania, przypominające także o tym, kiedy należy wyczyścić bęben, z kolei funkcja Smart Diagnosis pozwoli łatwo zdiagnozować drobne usterki. Co ciekawe, dla tych, którzy zapomnieli wrzucić do pralki czegoś do prania – jest funkcja „pause”. Blokada drzwiczek zwalnia się po 3 sekundach podczas prania w każdym programie.

Twitter: @G_Lisiecki

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*