Etui z obiektywami Lens Cover dla Samsunga Galaxy S7: test, recenzja

Kategorie: akcesoria, Fotografia, Galaxy, Samsung, Smartfony

Tagi: , , , , , ,

Ostatnio miałem okazję testować dedykowane obiektywy dla flagowych modeli Samsunga – Galaxy S7 i Galaxy S7 Edge. To ciekawe rozwiązanie dla tych, którzy porzucili aparaty kompaktowe i zdjęcia – nie tylko te wakacyjne – robią przede wszystkim smartfonem.

Obiektywy przeznaczone są dla obu modeli S7, przy czym w dla wersji Edge etui jest nieco inne i, oczywiście, większe. Do mnie wraz z akcesoriami trafił mniejszy z flagowców, czyli Galaxy S7. Zestaw Samsunga dla mobilnego fotografa zawiera Lens Cover, czyli chroniące boki i tył urządzenia etui, które dodatkowo pozwala na dokręcenie obiektywów (otwór jest gwintowany) oraz dwa wspomniane obiektywy – szerokokątny (Wide-Angle Lens) i teleobiektyw (Telephoto Lens). Etui robi bardzo dobre wrażenie. Z zewnątrz pokryte gumowanym tworzywem sztucznym imitującym skórę, wewnątrz natomiast – miękkim materiałem chroniącym telefon. Na dole znajduje się małe wybrzuszenie (grip) pozwalające na pewniejszy uchwyt podczas robienia zdjęć. Obiektywy znajdują się z kolei w małym, cylindrycznym pojemniku, który – to bardzo wygodne – możemy rozdzielić na dwie części, kiedy – wychodząc z domu – zdecydujemy się zabrać tylko jeden z obiektywów. Sam pojemnik wprawdzie nie jest duży i bez trudu zmieścimy go w kieszeni kurtki, jednak noszenie go w kieszeni spodni nie jest już takie komfortowe. Same obiektywy wykonane są bardzo solidnie, ze stali nierdzewnej, a pomysł dokręcania ich do etui uważam za udany – zestaw jest dzięki temu niezwykle stabilny, czego nie można powiedzieć na przykład o obiektywach podtrzymywanych przez klipsy. Na koniec drobna uwaga: testowy egzemplarz SGS7 miał już nieco przytartą ramkę przy jego własnym obiektywie. Czy to efekt zbyt mocnego dokręcania dedykowanych obiektywów? Tego nie wiem, warto jednak zwrócić na to uwagę podczas korzystania z Telephoto Lens/Wide-Angle Lens.

Co oferują obiektywy? Pole widzenia dla obiektywu szerokokątnego wynosi 110 stopni, z kolei teleobiektyw daje nam dwukrotny zoom. SGS7 ma bardzo dobry aparat, jednak podczas korzystania z obiektywu szerokokątnego zdjęcia tracą nieco na ostrości; 12 MP „rozciągane” jest bowiem na większą scenę, stąd zdarzać się mogą pewne zniekształcenia na krańcach zdjęcia. Szeroki kąt przydaje się w sytuacjach, gdy z bliska wykonujemy zdjęcie dużego obiektu lub większej grupy ludzi. Z kolei teleobiektyw, w mojej ocenie, wad żadnych nie posiada i pokazuje, ile znaczy dla telefonu zoom optyczny. Dzięki temu obiektywowi można robić dobre fotografie portretowe, albo zdjęcia oddalonych od nas obiektów.

Zdjęcia:

Jak już wspomniałem, jedną z zalet Galaxy S7 jest aparat, ale zestaw – odpowiednio wykorzystany – pozwoli naszej mobilnej fotografii wejść na nowy poziom. Korzystanie z niego wymaga jednak czasu, bo otwieranie cylindrycznego pojemnika i dokręcanie albo wymiana obiektywu do najwygodniejszych i najszybszych czynności nie należy. Zdjęcia powinny nam to jednak wynagrodzić. Cena? Na internetowych aukcjach widziałem zestaw w cenie poniżej 500 zł. Sporo, sądzę jednak, że dla entuzjastów mobilnej fotografii posiadających Samsunga Galaxy S7/S7 Edge może być to pozycja obowiązkowa.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*