Bezprzewodowy asystent Xperia Ear w Polsce

Kategorie: akcesoria, słuchawki, Sony

Tagi: , , , ,

Niemal rok temu, podczas targów MWC w Barcelonie, Sony zapowiedziało nową serię smartfonów (Xperia X) i, przy okazji, akcesoriów do tych urządzeń. Była wśród nich Xperia Ear. We wrześniu zeszłego roku, w Berlinie podczas targów IFA, ta bezprzewodowa słuchawka znalazła się już w ofercie Sony, a teraz trafiła do Polski.

Xperia Ear to bezprzewodowa słuchawka, która reaguje na polecenia głosowe. Połączona ze smartfonem – przy pomocy Bluetooth lub NFC – przekazuje porady oraz informacje takie jak np. prognoza pogody, plan dnia czy najświeższe wiadomości. Ułatwia podbieranie i wysyłanie SMS, czy też korzystanie z nawigacji – bardzo wygodne w samochodzie. Urządzenie wykorzystuje dedykowaną aplikację na smartfony – Xperia Ear – dostępną w Sklepie Play. Słuchawka posiada kilka czujników (akcelerometr, żyroskop i czujnik zbliżeniowy) i reaguje na gesty; polecenia potwierdzać można ruchem głowy. Urządzenie rozpoznaje ponadto, czy użytkownik nosi je w uchu, ładuje lub leży nieużywane i reaguje odpowiednio do sytuacji.

Xperia Ear posiada baterię 65 mAh (futerał z ładowarką: 300 mAh), waży tylko 6,8 g (futerał z ładowarką: 39 g). Wymiary: 15,2 x 29,3 x 24,3 mm (futerał z ładowarką: 29 x 41 x 60 mm). Łączność zapewniają moduły Bluetooth (4.1) i NFC. Urządzenie posiada standardowe łącze microUSB, za dźwięk odpowiadają dwa mikrofony, redukcja szumów, eliminacja pogłosu oraz przetwornik Balance Armature. Według producenta czas rozmów to maksymalnie 4 godziny. Xperię Ear można sparować z urządzeniami różnych producentów. Wymagania to Android 4.4 lub nowszy oraz profil Bluetooth A2DP, AVRCP, HFP.

Cena? 699 złotych. Dodać trzeba, że Xperia Ear dostępna jest w wersji angielskojęzycznej i nie obsługuje języka polskiego (obsługiwane języki to angielski, niemiecki, francuski, hiszpański, włoski, rosyjski i japoński). Źródło: Sony.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*