Samsung Galaxy Note 7: dochodzenie zakończone

Kategorie: Galaxy Note, Samsung, Smartfony

Tagi: , , , , ,

700 inżynierów, 200 tysięcy przetestowanych egzemplarzy Galaxy Note 7 oraz – dodatkowo – jeszcze 30 tysięcy baterii. W badaniach swój udział miały także niezależne firmy: UL, Exponent i TÜV Rheinland. Wyniki kilkumiesięcznej pracy Samsung przedstawił na specjalnej konferencji. I? Tak. To była wina baterii.

Przypomnę, że problemy z wybuchającymi Galaxy Note 7 zmusiły Samsunga do wycofania z rynku ponad 2,5 mln egzemplarzy. Do dziś zresztą linie lotnicze zabraniają pasażerom wnoszenia na pokład samolotu tego smartfona. Jak jednak poinformował Samsung, 96 proc. wszystkich zakupionych Note’ów 7 zostało już zwróconych. Dziś wiemy, co skąd wzięły się problemy urządzenia, które miało szansę stać się numerem jeden na mobilnym rynku.

Przyczyną problemów okazał się zbyt duży akumulator produkowany przez Samsung SDI. Mówiło się o tym już od kilku miesięcy, jednak teraz potwierdziły to wyniki badań. Zaokrąglone brzegi baterii sprawiły, że w prawym górnym rogu ogniwa końcówki ujemnych elektrod zostały umieszczone zbyt ciasno, co powodowało zwarcie, a w konsekwencji zniszczenie całego urządzenia. Incydenty z wybuchającymi urządzeniami rozpoczęły proces wymiany Note’ów 7. Jak się wkrótce okazało, wadliwe okazały się również nowe akumulatory – wyprodukowane przez firmę Amperex z Hongkongu. Tym razem jednak problem wynikał ze słabej izolacji ogniwa; baterie bardzo szybko się przegrzewały, a efekt był ten sam – płonący Galaxy Note 7.

Przez kilka ostatnich miesięcy wraz z niezależnymi specjalistycznymi organizacjami branżowymi prowadziliśmy szczegółowe postępowanie wyjaśniające, którego celem było określenie przyczyny incydentów dotyczących telefonu Note7 – mówił podczas konferencji DJ Koh, president of Mobile Communications Business w Samsung Electronics.Dzisiaj, bardziej niż kiedykolwiek, nie ustajemy w wysiłkach, aby zyskać zaufanie naszych klientów poprzez innowację, która redefiniuje postępowanie w zakresie bezpieczeństwa, a także otwiera drogę do nieograniczonych możliwości i niesamowitych, nowych doświadczeń – dodał.

W jaki sposób koreański producent zamierza uniknąć w przyszłości podobnych sytuacji? Jak informuje Samsung, firma „wdraża wewnętrzne procesy w zakresie jakości i bezpieczeństwa (…). Procesy te obejmują protokoły dodatkowe, takie jak wielopoziomowe działania w zakresie bezpieczeństwa i 8-punktowa weryfikacja bezpieczeństwa baterii. Firma Samsung utworzyła także Grupę Doradczą ds. Baterii złożoną z doradców zewnętrznych, naukowców i badaczy, która ma zapewnić zachowanie przez firmę jasnej i obiektywnej perspektywy w odniesieniu do bezpieczeństwa baterii i innowacji” (Źródło: Samsung).

Zdjęcia i grafika: Samsung

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*