Aplikacje na Androida: F1 2016

Kategorie: Aplikacje, Galaxy, Gry, Samsung, Test

Tagi: , , , , ,

Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się 26 marca na ulicznym torze Albert Park w Melbourne. Fani odliczają dni do inauguracyjnego wyścigu, tymczasem w Google Play pojawiła się zapowiadana już od dłuższego czasu gra brytyjskiego Codemasters: F1 2016. To mobilny odpowiednik wersji na PC i konsole.

Brytyjski producent gier licencję F1 dostał już w 2008 roku; miłośnikom wyścigów gry/symulacje spod znaku Codemasters znane są więc od dłuższego czasu. W związku z tym, że rynek gier mobilnych wciąż rośnie w Codemasters przygotowano także F1 2016 w wersji na najpopularniejsze systemy mobilne: Androida oraz iOS.

Dla fanów F1 to prawdziwa gratka: w oficjalnej grze Formula One World Championship z zeszłego sezonu wybrać można każdego z kierowców wszystkich jedenastu ekip startujących w mistrzostwach. Jest 21 torów – łącznie z ulicznym w Baku, gdzie w zeszłym roku odbyło się Grand Prix Europy. Z menu wybrać możemy pełny sezon, bądź stworzyć własny, szybki wyścig, weekend wyścigowy, próbę czasową czy weekendowe wydarzenie. W opcjach wielu możliwości nie mamy, jednak gdy wybierzemy już konkretne wydarzenie mamy do wyboru poziom trudności (od very easy do very hard), długość sesji treningowej, kwalifikacyjnej lub wyścigu czy zmniejszyć lub zwiększyć podatność naszego bolidu na zniszczenia. Możemy też wybrać sobie rodzaj sterowania (beginner tilt, beginner touch, pro tilt i pro touch). Z kolei symbol kamerki umożliwia zmianę widoku bolidu.

Ci, którzy grali już na przykład w Real Racing 3 szybko odnajdą się w F1 2016. Bolid reaguje bardzo dobrze na wychylenia smartfonu i reakcje dotykowe (np. hamowanie). Podczas wyścigu, w tłoku, łatwo możemy uszkodzić przednie skrzydło, o czym natychmiast zostaniemy poinformowani. Pojawi się też komunikat o konieczności zjazdu do boksu. Wycieczki poza tor mają duży wpływ na opony; kiedy je zniszczymy przyczepność zmniejszy się i nasze czasy okrążeń zrobią się znacznie słabsze – oczywiście z czasem, nawet nie wyjeżdżając poza tor, zużyjemy opony, a sytuacja poprawi się dopiero po wizycie w alei serwisowej. Komunikaty o konieczności zjazdu po nowe ogumienie pojawiają się automatycznie.

Gameplay (nagrywane przy pomocy Game Launchera/Game Tools Samsunga):

W F1 2016 grałem na Galaxy S6. Rozgrywka była płynna, chociaż najwyraźniej rozdzielczość została automatycznie zmniejszona (na Galaxy Note 4 szczegółów było wyraźnie więcej, między innymi ze słonecznymi promieniami, ale za to gra po kilku okrążeniach zaczynała klatkować). Pojawiały się też sporadyczne problemy z dźwiękiem. Z pewnością na najnowszych urządzeniach nie ma żadnych problemów, mam jednak nadzieję, że pojawią się aktualizacje, które lepiej zoptymalizują grę. Przykład Real Racing 3 pokazuje, że jest to możliwe.

Cena: ok. 40 zł. Gra (do pobrania stąd) pozbawiona jest mikropłatności.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*