HTC Vive Tracker i Vive Deluxe Audio Strap

Kategorie: HTC, nowości, VR

Tagi: , , , ,

Vive Tracker oraz Vive Deluxe Audio Strap to nowe akcesoria dla rozrastającego się systemu HTC Vive. Vive Tracker będzie dostępny w wersji deweloperskiej 27 marca. Zamówienia na Vive Deluxe Audio Strap rozpoczną się natomiast 2 maja z przewidywaną datą dostawy w czerwcu. Oba urządzenie będą dostępne w sugerowanej cenie detalicznej 119,99 euro.

Stworzyliśmy cały ekosystem wokół Vive. Ten ekosystem ewoluuje, adaptuje się i nieustannie rośnie, napędzając całą branżę VR – powiedział Daniel O’Brien, GM VR w HTC Vive. – Vive Tracker to kluczowy element tej strategii; w połączeniu z technologią Vive i programami takimi jak Viveport i Vive X daje szansę uczynienia ekosystemu HTC Vive synonimem rozwoju VR.

Producent otrzymał już ponad 2300 zgłoszeń na 1000 pierwszych egzemplarzy Vive Tracker. Zgłoszenia obejmowały wiele zastosowań VR niezwiązanych z grami (aż 60 proc.), takich jak edukacja, biznes, szkolenia, zdrowie, fitness. Dzięki Vive Tracker śledzenie obiektów w VR staje się tak proste, że każdy może to zrobić – powiedział Joe Ludwig z Valve. – Z niecierpliwością czekamy na to, co ludzie zbudują z jego pomocą.

Vive Tracker zostanie udostępniony w dwóch fazach. Wersja dla deweloperów pojawi się już 28 marca, natomiast dla konsumentów – pod koniec roku.

Z kolei Vive Deluxe Audio Strap łączy zintegrowany dźwięk z nowymi funkcjami zaprojektowanymi pod kątem zwiększenia komfortu podczas sesji w VR. Deluxe Audio Strap jest wyposażony w wygodne pokrętło regulacji, które umożliwia szybkie dostosowanie rozmiaru HTC Vive do obwodu głowy. W przyszłości Deluxe Audio Strap będzie dołączany do wszystkich nowo zakupionych zestawów Vive. Do ogólnej sprzedaży trafi już w czerwcu (źródło: HTC).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*