Aplikacje na Androida. Planescape: Torment Enhanced Edition

Kategorie: Android, Aplikacje, Aplikacje na Androida

Tagi: , , , , , ,

Kanadyjski Beamdog znowu to zrobił. Po obu częściach Baldur’s Gate oraz Icewind Dale w Google Play pojawiła się androidowa wersja jednego z najlepszych cRPG w historii tego gatunku gier – Planescape: Torment Ehnanced Edition.

Planescape: Torment w wersji na PC wydany został pod koniec 1999 roku. Gra została przygotowana przez Black Isle Studios w oparciu o drugą edycję systemu Advanced Dungeons & Dragons. To historia Bezimiennego, postaci, która chce poznać prawdę o sobie, odzyskać własną tożsamość i wspomnienia. Gra do dziś zajmuje czołowe miejsca na listach RPG wszech czasów, co jest zasługą zarówno rozbudowanej i nieliniowej fabuły z mnóstwem dialogów, wciągających tajemnic umieszczonego w centrum Wieloświata miasta Sigil, jak i samej mechaniki gry.

Wersja na Androida (a także iOS) przenosi doświadczenia gracza z PC na tablety i smartfony. W grze duża część zadań wynika z decyzji podejmowanych podczas rozmów z innymi postaciami. Z kolei to, jakie decyzje podejmiemy, wpływa nie tylko na interakcje, ale także na charakter głównej postaci. Planescape: Torment jest grą niezwykłą – zapewne dostrzegą to nie tylko ci, którzy znów zagrali po kilkunastu latach (tak jak ja), ale także młodsi fani cRPG. Trzeba jednak pamiętać, że grafika w Planescape: Torment była dość kontrowersyjna już 18 lat temu… Do interfejsu gry trzeba się przyzwyczaić, z kolei na mniejszych ekranach czasem zdarzają się problemy z wybraniem odpowiedniego obszaru na mapie – na szczęście możemy ją powiększać. Zdecydowanie jednak lepiej grać jest na tablecie; przy okazji – szkoda, że nie ma opcji zapisu gry w chmurze, aby kontynuować grę na innym urządzeniu.

W grze nie ma klasycznego tutorialu, jedynie wskazówki we wstępnym etapie gry, co może okazać się pewnym problemem dla graczy, którzy pierwszy raz zetknęli się z produkcją Black Isle Studios. Z drugiej strony: gra jest tak rozbudowana, że – by wyciągnąć z niej wszystko – trzeba ją ukończyć kilka razy, bądź sięgnąć po solucję. I na koniec – to jedna z gier, w których liczą się nie siła czy kondycja, a mądrość i inteligencja. Warto o tym pamiętać podczas rozdzielania punktów Bezimiennemu na początku gry.

Planescape: Torment zapewnia ponad 50 godzin grania. Wersja na system Android kosztuje 49,99 zł i jest do pobrania tutaj.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*