LG Watch Urbane 2nd Edition na rynku jest od mniej więcej roku. W tym czasie koreański producent wprowadził na rynek dwa nowe smartwatche – LG Watch Sport oraz LG Watch Style już z najnowszą wersją oprogramowania, czyli Androidem Wear 2.0. Niestety, nowości LG nie są jeszcze dostępne w Polsce, stąd Watch Urbane 2 pozostaje u nas numerem jeden wśród smartwatchy koreańskiego producenta. Niedawno miałem okazję przetestować ten zegarek.

LG Watch Urbane drugiej edycji wyróżnia się łącznością LTE – posiada moduł GSM i slot na kartę nanoSIM. W urządzeniu jest też moduł GPS. Niestety, zegarek wciąż jeszcze działa na starej wersji Androida Wear (1.5.x), jednak zgodnie z zapowiedziami urządzenie ma otrzymać aktualizację do 2.0.

Watch Urbane 2 wygląda bardzo dobrze – jak duży, klasyczny, męski zegarek. Spora koperta została wykonana ze stali nierdzewnej, urządzenie jest też wodoodporne (IP67). Zegarek ma trzy przyciski – środkowy wybudza albo wygasza ekran oraz wywołuje listę zainstalowanych aplikacji, natomiast boczne wyświetlają kontakty i aplikację LG Heatlh. Nie można ich przeprogramować. Jest mikrofon do rozmów, a na dolnej części koperty – pulsometr, barometr i oczywiście pinowe złącze ładowarki. Dolna część zegarka jest ruchoma. Przy pomocy specjalnego „klucza”, który znajduje się w zestawie, możemy zdjąć niewielką pokrywę – w ten sposób dostaniemy się do gniazda na kartę nanoSIM. Wytrzymały pasek został wykonany z hipoalergicznego tworzywa (termoplastyczny elastomer) i jest dostępny w czterech wersjach kolorystycznych. Pasek oceniam jako wygodny, trzeba jednak pamiętać o tym, że gdy chcemy zmierzyć puls zegarek powinien ściśle przylegać do ręki. W tej sytuacji mocniej zaciśnięty pasek nie jest już taki komfortowy. Okrągły ekran smartwatcha o przekątnej 1,38 cala ma rozdzielczość 480 x 480 pikseli (348 ppi). To P-OLED (Polymer-OLED) o bardzo dobrym kontraście, kątach widzenia i odpowiedniej jasności, umożliwiającej korzystanie z zegarka w słoneczny dzień. I, co ważne, energooszczędny. Wyświetlacz chroniony jest hartowanym szkłem Gorilla trzeciej generacji. LG Watch Urbane 2 napędza nie najmłodszy już procesor Qualcomm Snapdragon 400 (1,2 GHz), ale wciąż wystarczająco wydajny, by zapewnić urządzeniu bezproblemową pracę. Jest też 768 MB RAM oraz 4 GB pamięci ROM.

Możliwości zegarka? Opcja prowadzenia rozmów telefonicznych przez LG Watch Urbane 2 jest bardzo przydatna, szczególnie w samochodzie. Głośnik jest wystarczająco mocny, a mikrofon na tyle dobrze zbiera głos, że rozmawiać można nie odrywając ręki od kierownicy. Oczywiście rozmowy przy pomocy zegarka możemy prowadzić nie tylko wtedy, kiedy włożymy do Watch Urbane 2 kartę nanoSIM – urządzenie sparowane ze smartfonem umożliwia bowiem odebranie połączenia z telefonu. Na „pokładzie” jest Android Wear – choć na razie tylko w wersji 1.5.x, ale i tak użyteczny. Dzięki głosowemu asystentowi, po słowach OK Google, możemy między innymi stworzyć notatkę, ustawić alarm, zadzwonić do wybranego kontaktu, wysłać SMS, mejla czy wiadomość przez Hangouts, uruchomić nawigację czy zmierzyć puls. Urządzenie pokaże nam także wszystkie powiadomienia, które otrzymujemy na smartfona – przy okazji: zegarek można sparować z telefonem z Androidem 4.3 lub nowszym. Pracę z zegarkiem ułatwia aplikacja na telefon – Android Wear. Dzięki niej nie tylko zmienimy tarczę zegarka (można to oczywiście zrobić również przy pomocy smartwatcha), albo pobierzemy z Google Play nowe, ale także możemy przypisać czynności do poszczególnych aplikacji. Na koniec: akumulator. Producent – w porównaniu z poprzednią generacją – zwiększył pojemność baterii (z 410 mAh do 570 mAh). Zegarek na jednym ładowaniu może działać ponad dwa dni (czasem do trzech) – co śmiało uznać można za wynik zadowalający. Pamiętać jednak warto, że gdy włączymy opcję stale aktywnego wyświetlacza musimy się liczyć z krótszym czasem działania baterii, podobnie jest w przypadku korzystania z karty nanoSIM. Co ważne, zegarek ładuje się dość szybko (niewiele w ponad godzinę) – w zestawie znajduje się niewielka ładowarka z magnetycznym „zaczepem”.

LG Watch Urbane 2 to bardzo solidnie wykonany smartwatch, który – to ważne – wygląda jak dobry zegarek. Dużym atutem urządzenia jest ekran P-OLED o wysokiej – jak na tak niewielką powierzchnię – rozdzielczości, a także wytrzymała bateria. Do plusów zaliczyć trzeba ponadto łączność LTE wraz z możliwością prowadzenia rozmów telefonicznych oraz moduł GPS. Minusy? Tylko dwa. Zegarek nadal jest bez Androida 2.0. No i ta cena – ok. 1,8 tys. zł.

Specyfikacja LG Watch Urbane 2 (LG W200E). Ekran P-OLED o przekątnej 1,38 cala i rozdzielczości 480 x 480 p, 16 mln kolorów. Procesor: czterordzeniowy Qualcomm Snapdragon 400 (1.2 GHz Cortex-A7), procesor graficzny: Adreno 305. Pamięć: 4 GB ROM, 768 MB RAM. Łączność: LTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.1, GPS z A-GPS. Slot na kartę nanoSIM. Czujniki: akcelerometr, żyroskop, czujnik zbliżeniowy, barometr, pulsometr. Bateria: litowo-jonowa o pojemności 570 mAh. Wymiary: 44,5 x 44,5 x 14,2 mm. Waga: 92,7 g.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*