LG V30 z topowym audio?

Kategorie: LG, nowości, Smartfony

Tagi: , , , , ,

Podczas targów IFA w Berlinie LG ma pokazać swój najnowszy smartfon – V30. Urządzenie zostanie wyposażone w nowe rozwiązania audio, które mają umożliwić dostosowanie dźwięku do osobistych preferencji.

Jak się okazuje, w LG V30 producent zastosował przetwornik cyfrowo-analogowy Hi-Fi Quad oparty na układzie SABRE ES9218P firmy ESS Technology. Poprzednia wersja przetwornika miała odtwarzać dźwięk maksymalnie zbliżony do sygnału źródłowego Hi-Fi – bez zniekształceń i tzw. białego szumu. Przetwornik w LG V30 został z kolei wzbogacony o cyfrowe filtry pozwalające na lepsze dostosowanie brzmienia do indywidualnych upodobań i poprawiające echo występujące zarówno przed jak i po impulsie dźwięku. Pojawiły się ponadto predefiniowane tryby: wzbogacony, szczegółowy, na żywo oraz basy. Co więcej, nowy przetwornik kontroluje sygnały lewego i prawego kanału regulując balans. Zawartość zniekształceń udało się zminimalizować do 0,0002 proc.

Smartfon wyposażono ponadto w technologię firmy MQA Ltd. ułatwiającą streaming dźwięku w wysokiej rozdzielczości, co może skłonić użytkowników do rezygnacji z pobierania dużych plików z muzycznych serwisów. LG V30 nagrywa dźwięk w jakości HD przy pomocy wbudowanego jak i dedykowanego mikrofonu (Receiver-as-a-Mic). Dzięki temu można łatwo zarejestrować czyste dźwięki o szerszym zakresie dynamiki. Co ważne, podczas prac nad V30 firma LG kontynuowała współpracę z B&O PLAY dostrajając między innymi parametry dźwięku. Smartfon V30 będzie sprzedawany w zestawie z wysokiej klasy słuchawkami B&O PLAY (źródło LG)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*