Aplikacje na Androida: Carbon for Twitter zaktualizowany

Kategorie: Android, Aplikacje, Aplikacje na Androida, Twitter

Tagi: , , , ,

Carbon, jeden z najstarszych klientów Twittera ma się dobrze – niedawno aplikacja otrzymała dużą aktualizację, po której przyszedł kolejny, mały już update z niewielkimi poprawkami. Carbon for Twitter jest dobrą alternatywą dla tych, którym nie odpowiada sposób działania oficjalnej aplikacji.

W ostatnich tygodniach w Google Play pojawiły się nowe wersje Falcona Pro, Fenixa czy Talona, jednak pamiętać trzeba, że są to płatne aplikacje. Tymczasem Carbon for Twitter, który znów pojawił się w sklepie ze statusem „opublikowany” (wcześniej był niedostępny z powodu limitu tokenów) to aplikacja darmowa i przy tym pozbawiona reklam. Warto także przypomnieć, że Carbon to jeden z najstarszych (o ile nie najstarszy) i wciąż rozwijany klient Twittera; aplikacja pojawiła się już na WebOS – system Palma, potem była wersja na Windows Phone i, wreszcie, na Androida.

Carbon był już w tym roku aktualizowany – w lipcu i sierpniu (wersje oznaczone jako 2.4.7 i 2.4.0), ale dopiero ostatnie aktualizacje (2.5.0 i 2.5.1) przyniosły większe zmiany. Bodaj najważniejszą jest pojawienie się – nareszcie! – podglądu wielu zdjęć na osi czasu. Do tej pory bowiem wyświetlało się tylko jedno zdjęcie. Teraz to zmieniono zachowując dawną wydajność. No właśnie – Carbon nigdy nie zużywał zbyt wiele energii i RAM-u, mimo to podczas pracy nad nową wersją zwracano uwagę właśnie na zużycie pamięci podręcznej i danych w tle po to, by działanie aplikacji było płynne. Zmienił się nieco wygląd Quick Timeline, gdzie możemy wyświetlać listy, retweety (nowość) czy polubione tweety – pasek nawigacji pojawił się na dole. Inne zmiany? Ulepszono podgląd stron internetowych w wewnętrznej przeglądarce, przeprojektowano ekrany dialogowe, a DM, podobnie jak oś czasu, korzysta z funkcji „odświeżanie”.

Aplikację Carbon for Twitter można pobrać stąd.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*