W sieci pojawiają się, na razie nieoficjalne, informacje o prawdopodobnej aktualizacji Galaxy S6/S6 Edge do Androida 8.0. Gdyby się potwierdziły byłaby to duża niespodzianka dla wszystkich posiadaczy tego wciąż popularnego smartfona.

O ile zapowiedź aktualizacji do Androida 8.0 najnowszych – tegorocznych i zeszłorocznych – smartfonów Samsunga nie jest oczywiście żadnym zaskoczeniem, o tyle informacja o Galaxy S6 i S6 Edge okazała się sporą sensacją. Przypomnieć warto, że Android 7.0 Nougat miał był ostatnią dużą aktualizacją dla tych modeli, co wpisuje się zresztą w strategię Samsunga dwuletnich cyklów aktualizacyjnych dla flagowych urządzeń. Tymczasem na chińskim Weibo pojawił się dokument z rzekomą listą smartfonów Samsunga, które otrzymają Androida Oreo. Są wśród nich Galaxy S6 i S6 Edge. Wyciek miał miejsce także na Reddit, gdzie informacja miała być oparta na rozmowach z przedstawicielami Samsunga.

Co więcej, pojawiły się także informacje, jakoby Samsung miał zmienić wspomnianą strategię – dwuletni cykl dla flagowców miałby zostać zastąpiony cyklem trzyletnim. Podobno potwierdzają to przedstawiciele koreańskiego producenta, choć na razie tylko nieoficjalnie. To bardzo dobra informacja dla użytkowników, a tego typu aktualizacje – przy okazji – zmniejszyłyby nieco fragmentację Androida, która jest jednym z największych problemów tego systemu (źródło: Phone Arena, The Android Soul).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*