Sony Xperia Touch w Polsce (cena)

Kategorie: Android, Sony, Xperia

Tagi: , , ,

Xperia Touch, urządzenie zaprezentowane na początku roku podczas targów MWC w Barcelonie jest już dostępne także w naszym kraju. Ten interaktywny projektor stworzony jako domowe centrum rozrywki, komunikacji i, jednocześnie, narzędzie pracy, ma spore możliwości. Nie jest to jednak tani gadżet.

Xperia Touch zamienia płaską powierzchnię – stół albo ścianę, w 23-calowy ekran dotykowy o rozdzielczości HD i generuje projekcje ultrakrótkoogniskowe zarówno w pionie, jak i w poziomie. Urządzenie rozpoznaje dotyk nawet 10 palców jednocześnie. Urządzenie może też oczywiście spełniać typowe funkcje projektora i wówczas powierzchnia wyświetlania obrazu rośnie nawet do 80 cali. Obraz o jasności 100 lumenów wyświetlany jest w rozdzielczości 1366 x 768 pikseli.

Interaktywny projektor pracuje pod kontrolą systemu Android. Interfejs reaguje na fizyczny dotyk dzięki kombinacji światła podczerwieni oraz detektorów działających w czasie rzeczywistym – poprzez wbudowaną kamerę reagującą z szybkością 60 klatek na sekundę. Dzięki modułowi Wi-Fi urządzenie ma dostęp do Google Play, skąd zainstalować można nie tylko gry, ale także narzędzia ułatwiające multimedialną prezentację. Urządzenie wyposażone zostało ponadto w złącze HDMI typu D, dzięki któremu do Xperii Touch podłączyć można konsolę do gier lub komputer. Przy pomocy modułów NFC i Bluetooth ten multigadżet, jak nazywa Xperię Touch producent, połączymy ze smartfonem. „Na pokładzie” są jeszcze GPS, kompas, czujniki światła, temperatury i wilgotności, a także 32 GB pamięci wbudowanej i slot na karty microSD. Z kolei wbudowany mikrofon i 13-megapikselowy aparat umożliwiają prowadzenia czatów wideo. Są też głośniki stereo.

Wygląd ekranu głównego w Xperii Touch jest minimalistyczny, ale – jak zapewnia producent – dobrze widoczny w warunkach mocnego światła oraz w ciemności. Pokazuje aktualne warunki pogodowe, ma tablicę do zapisków i notatek video, dostęp do kalendarza i do Skype. Cena? 6.999 zł (źródło: Sony).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*