Galaxy S9/S9+ ostatnimi z serii?

Kategorie: Galaxy, informacje, nowości, Samsung

Tagi: , , ,

Czy Galaxy S9 i S9+ będą ostatnimi flagowcami Samsunga z serii „S”? Mówi się bowiem o tym, że od przyszłego roku seria otrzyma nowe oznaczenie – „X”. To wprawdzie na razie nie potwierdzone oficjalnie informacje, ale, być może, jest coś na rzeczy.

Jak przypomina portal SamMobile, nazwa Galaxy X miała być zarezerwowana dla składanego smartfonu Samsunga, z ekranem OLED o przekątnej powyżej siedmiu cali. Pisały o tym wielokrotnie także inne serwisy, a sprawa znana jest już od kilku lat. Ostatecznie Galaxy X okazał się telefonem o oznaczeniu SM-G888N0. To wytrzymałe urządzenie, które Samsung zaprojektował dla personelu obsługi pociągów w Korei Południowej. Przy okazji – to także element wdrażania przez koreańską firmę pierwszej na świecie sieci LTE-R właśnie dla pociągów. Fakt stworzenia tego typu telefonu nie musi to jednak oznaczać porzucenia przez Koreańczyków nazwy „X”. Jeśli wierzyć informacjom GizChina, flagowy model Samsunga może otrzymać nazwę Galaxy X już w 2019 roku.

GizChina, cytując „źródło z Korei”, twierdzi, że Galaxy X będzie nowym schematem nazewnictwa dla flagowej linii Samsunga (Galaxy S) począwszy od 2019 roku. Zamiast Galaxy S10 Samsung może wprowadzić na rynek Galaxy X. Może mieć to sens, co pokazało już Apple – model X prawdopodobnie ukształtuje przyszłość iPhone’a w najbliższych latach. Poza tym nazwy Galaxy X, Galaxy XI (lub Galaxy X1) byłyby prostsze i wyglądałyby lepiej niż Galaxy S10 czy Galaxy SX. Co więcej, „X” pasowałby również do linii Note. Serwis SamMobile zwraca uwagę na to, że jeśli Samsung rzeczywiście szuka nowego schematu nazewnictwa dla swoich flagowców, sprawa musiała być już omawiana. Niewykluczone zatem, że informacja pochodzi od kogoś, kto temat dobrze zna. Jaka będzie jednak przyszłość linii Galaxy Sprzekonamy się być może jeszcze w tym roku.

Tymczasem Evan Blass na Twitterze opublikował zdjęcia Galaxy S9/S9+ w kolorze Lilac Purple:

Uwagę zwraca nie tylko kolor, ale i fakt, że podwójny moduł aparatu posiada tylko większa wersja nowego flagowca Samsunga, czyli Galaxy S9+.

Twitter: @G_Lisiecki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*