DeX Pad dla Galaxy S9 (i nie tylko)

Kategorie: akcesoria, Galaxy, Samsung, Smartfony

Tagi: , , ,

Kolejny przeciek od Evana Blassa, który ujawnił nowe akcesorium do Galaxy S9. To DeX Pad zamieniający smartfon – po podłączeniu do monitora – w touchpad lub wirtualną klawiaturę.

Samsung zaprezentuje swojego nowego flagowca, Galaxy S9, podczas targów Mobile World Congress w Barcelonie jeszcze w tym miesiącu, a dokładnie – 25 lutego (Samsung Galaxy Unpacked 2018). W sprzedaży pojawią się także akcesoria współpracujące ze smartfonem, a jednym z nich ma być właśnie wspomniany DeX Pad – wniosek o rejestrację tej nazwy na terenie Unii Europejskiej Samsung jeszcze pod koniec zeszłego roku. Czym jest DeX Pad?To kolejna wersja znanej już stacji dokującej Samsung DeX. Przypomnieć warto, że dzięki DeX Station wystarczy podłączyć Galaxy do monitora, myszy i klawiatury, by korzystać ze smartfona jak z komputera – uruchamiając aplikacje, tworząc bądź edytując dokumenty. Tym razem producent poszedł dalej, bo nowa stacja dokująca ma zamieniać telefon w touchpad i klawiaturę (telefon w doku leży płasko), wygląda więc na to, że tym razem będzie można się obejść zarówno bez fizycznej klawiatury jak i myszy. Mówi się też o tym, że DeX Pad będzie kompatybilny nie tylko z nowymi flagowcami, ale także zeszłorocznymi – Galaxy S8/8+ oraz Note 8.

Rendery DeX Pada ujawniają, że urządzenie będzie miało cztery porty – jeden USB typu C (zasilanie), dwa USB (do podłączenia peryferiów) oraz jeden HDMI, który służyć będzie do połączenia z monitorem. Nie ma za to złącza ethernetowego, w które wyposażona była poprzednia wersja. Przy okazji, dobra informacja dla czekających na SGS9 – na jednym z renderów widać, że zadokowany w DeX Padzie smartfon ma złącze słuchawkowe. Wiadomo już również, że wśród akcesoriów dla Galaxy S9 pojawi się między innymi nowa ładowarka indukcyjna (źródło: Twitter, Evan Blass).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*