LG V30 na MWC w nowej odsłonie

Kategorie: LG, MWC Barcelona, nowości, Smartfony

Tagi: , , , , , ,

Na zbliżających się targach Mobile World Congress w Barcelonie LG pokazać ma odświeżoną wersję swojego flagowego smartfonu, czyli V30. Będzie to model V30 2018 z zaimplementowanymi nowymi funkcjami AI, czyli sztucznej inteligencji. Nad tymi rozwiązaniami koreańska firma pracuje od ponad roku, koncentrując się na rozpoznawaniu obrazu i głosu.

O LG mówi się ostatnio sporo. Niedawno pojawiły się informacje, że koreańska firma definitywnie wycofuje się ze smartfonowego rynku w Chinach – warto dodać, że ostatnim telefonem LG przygotowanym na rynek chiński był G5 SE z 2016 roku (tańsza wersja flagowego G5). Informację o wycofaniu się LG z rynku smartfonów w Chinach potwierdził reporter China Business, który miał uzyskać te informacje od przedstawiciela firmy w Pekinie. Pomimo zysków generowanych przez resztę firmy, LG od jakiegoś czasu traci pieniądze z działu mobilnego, a biorąc pod uwagę ogromną konkurencję na rynku smartfonów w Chinach taką decyzję łatwo zrozumieć. Koreańska firma zdecydowała ponadto o odłożeniu prac nad następcą G6, czyli modelem G7. W zamian Koreańczycy wprowadzą na rynek ulepszoną wersję V30. Smartfon będzie miał oznaczenie V30s, albo po prostu V30 2018.

Nowy model wyróżniać ma przede wszystkim rozwinięta sztuczna inteligencja. Voice AI pozwala użytkownikowi wydawać polecenia głosowe Asystentowi Google – to funkcje, dodajmy, które są przeznaczone wyłącznie dla telefonów LG. Polecenia umożliwiają uruchomienie aparatu w określonym trybie. 23 z tych poleceń wprowadzono jeszcze w zeszłym roku, natomiast dziewięć jest nowych. Nowe polecenia obejmują następujące funkcje aparatu: Panoramic Photo, Food Photo, Time-lapse Photo, Slow-motion Video, Low-light Photo, AI Cam Photo, Image Search, Code Scanning, Shopping Search. Jak podkreśla producent, gdy obiektyw aparatu jest skierowany na jakiś obiekt, funkcja Vision AI może automatycznie zeskanować kod QR, zainicjować wyszukiwanie obrazu lub wyświetlić informacje dotyczące zakupów, w tym sklepów oferujących dany przedmiot za najniższą cenę lub podobnych produktów, które mogą zainteresować użytkownika. Poza wykorzystaniem rozpoznawania obrazu do wyszukiwania i zakupów, Vision AI korzysta z modelu opartego na analizie 100 milionów zdjęć (aby zwiększyć dokładność analizy obrazów i zapewnić lepsze dostosowanie rekomendowanych trybów tematycznych utworzono ponad tysiąc różnych kategorii), w celu precyzyjnego dostrojenia algorytmów rozpoznawania obrazu. Vision AI przeanalizuje obiekty i poleci najlepsze ustawienia aparatu spośród ośmiu predefiniowanych trybów (portret, jedzenie, zwierzęta, krajobraz, miasto, kwiaty, wschód słońca i zachód słońca), na podstawie takich elementów, jak kąt widzenia, kolory, odbicia światła, oświetlenie tła.

Polecenia głosowe Asystenta Google dostępne w urządzeniach LG:

Wiadomo już także, że niektóre z tych funkcji mają trafić także na starsze modele – udostępnione zostaną poprzez aktualizację w trybie OTA. (źródło: LG, SlashGear, Android Police).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*