Sony na MWC: Xperia Ear Duo

Kategorie: akcesoria, MWC Barcelona, nowości, słuchawki, Sony

Tagi: , , ,

Oprócz dwóch nowych smartfonów Sony pokazało na Mobile World Congress także bezprzewodowy zestaw słuchawkowy – Xperię Ear Duo. Nowe słuchawki kompatybilne są nie tylko z systemem Android, ale także iOS.

O nowych smartfonach, Xperiach XZ2 oraz XZ2 Compact, przeczytać można tutaj. Xperia Ear Duo to dedykowane tym urządzeniom akcesorium. Do tej pory producenci słuchawek raczej starali się odciąć użytkownika od dźwięków otoczenia, a systemy redukcji hałasu pozwalały skoncentrować się na muzyce, bądź rozmowie telefonicznej. Sony poszło w drugą stronę; zestaw Xperia Ear Duo wyposażony został w technologię Dual Listening, dzięki której można słuchać muzyki, odbierać powiadomienia, słysząc jednocześnie dźwięk otoczenia. Jak działają słuchawki? Przewodnik akustyczny Spatial Acoustic Conductor umożliwia przekazywanie dźwięku generowanego przez głośnik bezpośrednio do ucha. Specjalnie zaprojektowany element podtrzymujący pierścień obudowy otacza przewód słuchowy – w efekcie muzyka może w płynny sposób łączyć się z dźwiękami pochodzącymi z otoczenia. Dzięki technologii Clear Phase eliminującej rozpraszanie dźwięku, poziom głośności poszczególnych źródeł w inteligentny sposób dostosowuje się do dźwięków z otoczenia i szumu w tle, zapewniając czysty dźwięk w czasie słuchania muzyki.

Sony chwali się energooszczędnym układem Spritzer i zaawansowaną wieloczujnikową platformą, a funkcja „Daily Assist” rozpoznaje czas, miejsce i rodzaj wykonywanych czynności, podsuwając użytkownikowi istotne informacje w ciągu całego dnia. Zestaw Xperia Ear Duo reaguje ponadto na gesty – skinięcie głową pozwala odbierać połączenia, pokręcenie – odrzucać je. W podobny sposób można przełączać piosenki. Zestaw jest kompatybilny z Google Assistant i Siri, a głos – filtrując zewnętrzne szumy – wychwytuje poczwórny mikrofon.

Zestaw słuchawkowy odporny jest na zachlapanie wodą (norma IPX2) i ma zapewniać cztery godziny słuchania muzyki. Futerał pełni rolę podręcznej ładowarki  jest opcja szybkiego ładowania. (źródło: Sony).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*