HTC w lutym: najgorszy wynik od 13 lat. Byle do kwietnia?

Kategorie: HTC, Smartfony, wyniki finansowe

Tagi: , , , ,

HTC Corporation odnotowało spadek przychodów o 23,23 proc. w skali miesiąca i aż o 44,04 proc. w skali roku. Tak złego wyniku finansowego jak w lutym firma z Tajwanu nie miała od 13 lat.

W pierwszych dwóch miesiącach tego roku HTC zanotowało przychody w wysokości 6,02 mld NT$ (nowych dolarów tajwańskich), co oznacza spadek o 35,5 proc. w porównaniu z rokiem poprzednim. W lutym było to tylko 2,61 mld NT$ (89,3 mln USD). To najniższy wynik notowany na stronie internetowej inwestora, która zawiera informacje finansowe pochodzące z 2006 roku.

Jak informuje portal digitimes.com powołując się na swoje źródła, oczekuje się, że w marcu te liczby niewiele się mogą poprawić, w przeciwieństwie do kwietnia – wówczas firma zacznie wprowadzać na rynek nowy smartfon, HTC U12 (o nazwie kodowej Imagine), a także nową wersję systemu VR – Vive Pro. Przy okazji: podobno sprzedaż urządzeń Vive VR pozostała w lutym „stabilna”, ale oczekuje się, że zostanie zwiększona i biznes HTC związany z wirtualną rzeczywistością będzie rentowny. Wracając do działu mobile – skąd wziął się tak zły wynik? Analitycy uważają, że miesięczne przychody spadły przede wszystkim z powodu braku nowych modeli smartfonów (w skrócie: nowa strategia tajwańskiego producenta to ograniczenie oferty i zintensyfikowanie działań marketingowych), a także – co ciekawe – mniejszej liczby dni roboczych od chińskiego Nowego Roku (16 lutego). Warto w tym miejscu także przypomnieć, że 14 lutego z firmy odszedł dotychczasowy szef działu smartfonów Chia-Lin Chang, który do HTC trafił – jako dyrektor finansowy – w kwietniu 2012 roku. Niedawno mówiło się o tym, że jego obowiązki przejmie prezes firmy, Cher Wang.

Dodam, że nowy flagowiec HTC, model U12 ma być wyposażony w 5,99-calowy, panoramiczny wyświetlacz, procesor Qualcomm Snapdragon 845 oraz 16- i 12-megapikselowy aparaty główne, 6 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wbudowanej, pojawić się ma ponadto Edge Sense w wersji 2.0 i funkcja rozpoznawania twarzy.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*