Samsung. Aktualizacja Galaxy Note8 do Androida Oreo

Kategorie: aktualizacja, Android, Galaxy, Galaxy Note, Samsung

Tagi: , , , ,

Turecki oddział Samsunga wyjawił, kiedy aktualizację do Androida 8.0 Oreo otrzyma Galaxy Note8, a przy okazji – także kilka innych smartfonów koreańskiego producenta. I – dacie wiarę? – pojawiły się już pierwsze informacje dotyczące Galaxy Note9.

Turecka strona internetowa Güncelmiyiz, której właścicielem jest tamtejszy oddział Samsunga, publikuje przede wszystkim informacje dotyczące aktualizacji oprogramowania dla smartfonów koreańskiego producenta. Ostatnio na podstronie Note8 pojawiły się wiadomości na temat Androida 8.0 Oreo. Jak się okazuje, oprogramowanie jest w fazie testów, a system ma być udostępniany 30 marca – przynajmniej w Turcji. To jednak dobra informacja dla użytkowników tego phabletu także w innych regionach świata; Android Oreo trafi na Note’y8 w innych państwach zapewne niedługo później.

Przy okazji ujawnione zostały daty aktualizacji do Androida 8.0 Oreo dla Galaxy S7, Galaxy S7 Edge, Galaxy A5 (2017) oraz Galaxy Tab S3. W Turcji ta wersja systemu udostępniana będzie 13 kwietnia dla SGS7/7 Edge, 4 maja dla Taba S3, natomiast 25 maja – dla Galaxy A5 (2017). W takiej sytuacji przypomnieć można, że gdy producenci wciąż zmagają się z wydaniem Androida 8.0, to ostatnio Google udostępniło już deweloperom kolejną wersję systemu – 9.0, oznaczoną literką P. Użytkownicy smartfonów Samsunga to jednak ludzie cierpliwi. Dość przypomnieć, że Galaxy S8 i S8+ otrzymały aktualizację do Androida 8.0 ponad pół roku po pierwszym wydaniu systemu…

W lutym miała miejsce premiera Galaxy S9/9+ i emocje już zdążyły nieco opaść, a życie toczy się dalej. Jednak – natura nie znosi próżni. Nic zatem dziwnego, że już teraz pojawiają się pierwsze informacje, albo raczej: domysły, dotyczące Galaxy Note9. Premiery urządzeń tej serii odbywały się najczęściej we wrześniu, podczas targów IFA w Berlinie, jednak ostatnio Samsung przeniósł je na sierpień. Teraz w sieci pojawiły się informacje dotyczące czytnika linii papilarnych – mówi się o tym, że Samsung nie zdecyduje się jeszcze na jego montaż pod ekranem, ponieważ ta technologia nie jest jeszcze na tyle niezawodna, a problemem mogą okazać się m.in. zabezpieczenia ekranu. Wygląda więc na to, że – wzorem SGS9/9+ – czujnik biometryczny trafi na tył urządzenia, pod (zapewne podwójny) aparat.

Co do samej specyfikacji Galaxy Note9 – oczywiście nie jest jeszcze znana, ale serwis SlashGear zebrał dotychczasowe plotki, przypuszczenia i oczekiwania. Oto, co z tego wyszło:

(źródło: SlashGear)

Android Oreo dla Galaxy Note8 – zobacz, co nowego przynosi aktualizacja.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*