Apple Music w pogoni za Spotify

Kategorie: Apple, muzyka, Spotify

Tagi: , , , ,

Apple Music ma już 38 milionów subskrybentów zyskując 2 mln użytkowników tylko w ciągu ostatniego miesiąca, poinformował podczas konferencji SXSW w Austin Eddy Cue, wiceprezes Apple ds. oprogramowania i usług internetowych. W Austin komentowano także przejęcie przez firmę z Cupertino serwisu Texture oferującego dostęp do elektronicznych wersji gazet i czasopism.

Serwis Texture działalność rozpoczął niespełna osiem lat temu, a kilka lat później stał się własnością kilku wydawców: Conde Nast, Hearsta, Meredith, News Corp., Rogers Communications oraz Time Inc. Texture oferuje dostęp do ponad 200 wydań dzienników i magazynów. Apple nie ujawniło kwoty, za którą przejęło serwis, a Eddy Cue stwierdził, że firma chce ułatwić użytkownikom dotarcie do wartościowych treści publikowanych przez uznanych wydawców. Wiceprezes firmy z Cupertino pochwalił się także wzrostami Apple Music. Jak przypomina serwis CNET, Apple przez lata opierało się abonamentowemu modelowi muzycznemu, ponieważ jego iTunes zdominował sprzedaż cyfrowej muzyki. Jednak strumieniowa transmisja szybko stała się głównym sposobem, w jaki ludzie słuchają muzyki i za nią płacą. Koniec końców Apple dołączyło do grona firm oferujących tę usługę i bardzo szybko zyskało więcej subskrybentów niż jakakolwiek inna konkurencja. Z wyjątkiem Spotify. Dziś Apple Music ma już 38 milionów abonentów i może pochwalić się 5,6-proc. wzrostem tylko w ostatnim miesiącu! Tymczasem Spotify ma 71 milionów abonentów usługi premium, dodatkowo 159 milionów osób korzysta z bezpłatnej usługi (reklamy!) co najmniej raz w miesiącu. Niedawno Szwedzi oficjalnie potwierdzili, że spłóka wejdzie na nowojorską giełdę. Jej wartość wyceniana jest na 23 miliardy dolarów.

Wyścig trwa. Eddy Cue podkreślił w Austin, że na świecie jest około 2 miliardów potencjalnych subskrybentów, którzy mają zarówno dostęp, jak i możliwość płacenia za strumieniową muzykę. Subskrybenci Apple Music i Spotify razem to nieco ponad 100 milionów (źródło: CNET)

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*