Nowe premiery Fitbit: opaska Ace i zegarek Versa

Kategorie: akcesoria, Fitbit, nowości, smartwatche

Tagi: , , , , ,

Ace, opaskę monitorująca aktywność dla dzieci powyżej 8 roku życia oraz smartwatch Versa zaprezentował amerykański Fitbit. Poznaliśmy już także ceny nowych urządzeń firmy z San Francisco.

Versa to najlżejszy smartwatch Fitbit. Zegarek działa w oparciu o Fitbit OS w wersji 2.0. Nowy, spersonalizowany pulpit ułatwia dostęp do danych o stanie zdrowia i aktywności. Versa monitoruje tętno przez całą dobę (PurePulse), prezentuje indywidualne treningi z Fitbit Coach (kilkanaście trybów ćwiczeń), śledzi pływackie treningi (wodoodporność do 50 metrów) oraz inne rodzaje aktywności. Opcja Sleep Stages and Insights pozwala na monitorowanie snu i planowanie odpoczynku, a funkcja Cardio Fitness Level umożliwia sprawdzenie sprawności użytkownika. Z kolei Fitbit OS gromadzi m.in. codzienne oraz tygodniowe statystyki zdrowia i aktywności, historię aktywności, podsumowuje ćwiczenia, wysyła motywacyjne wiadomości czy wskazówki. Versa przekazuje powiadomienia z aplikacji, o połączeniach, kalendarzach i SMS-ach. Użytkownicy telefonów z systemem Android będą mogli wysyłać szybkie domyślne lub spersonalizowane odpowiedzi na wiadomości tekstowe i komunikatory. Jak podkreśla producent, Fitbit wprowadza też funkcjonalność monitorowania zdrowia kobiet, które pomaga lepiej zrozumieć, jak ich cykl menstruacyjny wpływa na stan zdrowa. Skąd ta funkcja w systemie? Według najnowszego badania Fitbit, 80 proc. kobiet nie wie, ile faz jest w cyklu menstruacyjnym, a ponad 70 proc. nie było w stanie prawidłowo zidentyfikować średniej długości cyklu.

Dodać warto, że do zegarka Versa dostępne są dodatkowe paski – wodoodporne, skórzane (Horween Leather) czy bransolety ze stali nierdzewnej. Sam zegarek będzie dostępny w kwietniu w cenie 199, 95 euro. Versa Special Edition (zegarek z paskiem plecionym inspirowanym trendem athleisure w kolorze lawendowym z różowo-złotą aluminiową obudową lub z grafitową aluminiową obudową, a także czarnym klasycznym paskiem) kosztować będzie 229,95 euro.

Opaska Ace to z kolei pierwsze ubieralne urządzenie Fitbit dla dzieci, które – według producenta – ma zachęcać je do wyrabiania zdrowych nawyków. Fitbit przypomina, że według Światowej Organizacji Zdrowia wskaźnik otyłości wśród dzieci stale wzrasta, a dwoje na troje z nich nie jest w ogóle aktywnych fizycznie w ciągu dnia. Swoje badania przeprowadził też producent z San Francisco – większość rodziców zgadza się, że obecnie aktywność dzieci jest mniejsza niż wtedy, gdy oni byli dziećmi. Martwią się o ich wagę, jedzenie jakie spożywają, poziom aktywności oraz zagrożenie, jakim jest otyłość wieku dziecięcego. Większość rodziców (84 proc.) chce, żeby ich dzieci były zdrowsze oraz żeby ich rodziny były bardziej aktywne (87 proc). Z kolei 75 proc. rodziców jest zainteresowana korzystaniem z urządzeń, które mogłyby pomóc ich dzieciom w zachowywaniu aktywności.

Dzięki opasce Ace rodzice mogą motywować dzieci do ruchu (automatyczne monitorowanie kroków, minut aktywności i statystyk snu) czy ustawiać dzienne cele aktywności. Spersonalizowane przypomnienia o 250 krokach co godzinę i powiadomienia, gdy dziecko będzie zbyt długo siedziało bez ruchu na kanapie lub przed ekranem również mają zachęcić je do aktywności. Są i nagrody – wiadomości z gratulacjami i odznakami do zbierania, do sprawdzenia, dzieci będą mogły ponadto rywalizować w gronie rodziny lub znajomych, w dziennych i weekendowych wyzwaniach. Dostępna jest też opcja Family Faceoff – pięciodniowe wyzwanie kroków.

Opaska jest wodoodporna, bateria ma zapewniać pięć dni pracy. Na niewielkim ekranie ustawić można jedną z dziesięciu dostępnych tarcz. Urządzenie będzie dostępne w drugim kwartale tego roku w cenie 99,95 euro (źródło: Fitbit).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*