HTC U12+ najpóźniej w maju

Kategorie: HTC, nowości, Smartfony

Tagi: , , , ,

Najprawdopodobniej wiemy już, jak będzie wyglądał nowy flagowy smartfon HTC, czyli model U12+. Jego premiera spodziewana była pod koniec kwietnia, jednak wiele wskazuje na to, że – z powodu drobnych opóźnień – przesunięta zostanie na początek maja.

Po sprzedaży Google części firmy zajmującej się produkcją smartfonów i odejściu do giganta z Mountain View wielu pracowników, HTC zmuszone zostało do ograniczenia swojej oferty, dlatego firma z Tajwanu w tym roku wprowadzi na rynek mniej modeli. Wiele wskazuje na to, że nie powstanie podstawowa wersja tegorocznego flagowca i następcy U11, a tylko jeden, większy model, znany już pod kodową nazwą Imagine. To HTC U12+. Za sprawą Evana Blassa i serwisu Venture Beat poznaliśmy już design nowego smartfonu Tajwańczyków, wiemy także – mniej więcej – czego możemy spodziewać się po specyfikacji.

HTC U12+ będzie miał 6-calowy wyświetlacz Super LCD o rozdzielczości WQHD+. Z przodu widać dwa (po 8 MP) aparaty do selfie, z tyłu natomiast aparaty mają odpowiednio 16 i 12 MP. Obok znajduje się dioda LED oraz skaner odcisków palców. HTC U12+ wyposażony zostanie w najwydajniejszy procesor Qualcomma – Snapdragon 845, a także 6 GB pamięci RAM oraz 64 bądź 128 GB pamięci wbudowanej z możliwością jej rozszerzenia o kartę microSD. Z przecieków wynika, że bateria będzie miała pojemność 3420 mAh. System? Oczywiście Android Oreo, nie zabraknie również autorskiego konceptu HTC, czy Edge Sense.

Dodać warto, że razem z flagowcem na rynek mają wejść dwa inne smartfony dla mniej wymagających użytkowników, znane pod kodowymi nazwami Breeze i Breeze+. To modele Desire 12 oraz Desire 12+ (źródło: Venture Beat).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*