Lepiej późno niż wcale – Samsung rozpoczął w Europie udostępnianie Androida 8.0 Oreo dla Galaxy Note8. Na razie we Francji, ale wkrótce nowy system powinien być dostępny także dla użytkowników w innych europejskich krajach. To nie wersja testowa.

Serwis SamMobile podkreśla, że udostępnianie Androida Oreo dla jednego z zeszłorocznych flagowych urządzeń rozpoczyna się akurat wtedy, gdy nowe flagowce (SGS9/SGS9+) trafiły do sprzedaży. Frustrujące? Coś o tym wiem, bo sam jestem właścicielem Note8. Pierwsze doniesienia mówią o tym, że nowy system niewiele różni się od tego, który trafił na inne zeszłoroczne smartfony – Galaxy S8 i Galaxy S8+. Na razie nie wiadomo, czy można spodziewać się nowych funkcji rysika S Pen. Wersja oprogramowania Oreo na Galaxy Note8 nosi oznaczenie N950FXXU3CRC1. Aktualizacja zawiera łatkę zabezpieczeń z 1 marca 2018 r.

Jednocześnie portal PhoneArena informuje, że T-Mobile rozpoczął udostępnianie Androida Oreo dla Samsungów Galaxy S8 oraz S8+. Nowa wersja systemu umożliwia między innymi oglądanie filmów w osobnym oknie, jest nowe menu Ustawień czy dłuższy czas pracy baterii w trybie gotowości. Aktualizacja obejmuje łatkę bezpieczeństwa z 1 lutego, pojawia się też Samsung Experience w wersji 9.0. Android Oreo dla SGS8 ma 1,55 GB (wersja G950USQU2CRB9), a dla SGS8+ 1,51 GB (wersja G955USQU2CRB9). (źródło: SamMobile, PhoneArena).

Android Oreo dla Galaxy Note8 – zobacz, co nowego przynosi aktualizacja.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*