Nowe iPhone’y, nowe wyświetlacze

Kategorie: Apple, iPhone, nowości

Tagi: , , ,

Serwis DigiTimes, powołując się na swoje źródła, informuje, że Apple zamówi w 2018 roku łącznie od 250 do 270 milionów wyświetlaczy dla iPhone’ów. Jednak tylko połowa z nich będzie panelami typu OLED, reszta to LCD. Wygląda więc na to, że w tym roku rzeczywiście spodziewać się można tańszej wersji flagowego produktu firmy z Cupertino.

O tym, że Apple planuje wprowadzić na rynek tańszą wersję iPhone’a X lub XI można przeczytać tutaj. Najnowsze informacje zdają się to potwierdzać. Serwis DigiTimes twierdzi, że liczba paneli OLED będzie wynosić od 110 do 130 milionów sztuk, z czego 70 do 80 mln będzie 5,9-calowymi wyświetlaczami dla obecnego modelu iPhone’a X oraz jego ulepszonej wersji – z tym samym rozmiarem ekranu. Pozostałych 40-50 milionów wyświetlaczy ma zostać wykorzystanych do produkcji tańszego, 6,5-calowego modelu iPhone’a.

Jeśli chodzi o wyświetlacze LCD, do nowych, bardziej przystępnych cenowo modeli iPhone’a zostanie wykorzystanych 60-70 milionów 6,1-calowych paneli. Będą to wyświetlacze typu LTPS (Low Temperature Poly Silicon). Pozostałe od 60 do 70 milionów wyświetlaczy będzie miało rozmiary 4, 4,7 i 5,5 cala; zostaną one przeznaczone do produkcji iPhone 8, iPhone 7 i iPhone SE. Jak podkreśla DigiTimies – według IHS Markit Samsung Display będzie głównym dostawcą ekranów dla iPhone’ów. W drugiej połowie roku panele dostarczać będzie także LG Display – dla modelu z 6,5-calowym OLED-em. Z kolei ekrany LCD mają dla Apple wyprodukować Japan Display, Sharp oraz LG Display

Z kolei jak przypomina portal PhoneArena, powołując się na analityka KGI Securities, Ming-Chi Kuo, w 2018 roku oczekuje się trzech nowych modeli iPhone. Apple iPhone Xs ma być wersją rozwojową obecnego iPhone’a X z 5,9-calowym panelem OLED, iPhone Xs Plus będzie wyposażony w 6,5-calowy wyświetlacz OLED, a iPhone 9 otrzyma 6,1-calowy ekran LCD. W przeciwieństwie do pozostałych dwóch modeli, iPhone 9 będzie miał tylko jeden aparat z tyłu i nie będzie obsługiwał 3D Touch. Natomiast wszystkie modele powinny mieć aparat TrueDepth oraz Face ID. (źródło: DigiTimes, PhoneArena).

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*