HTC Vive Pro w sprzedaży od kwietnia (cena)

Kategorie: HTC, Vive, VR

Tagi: , , , ,

Coś dla fanów wirtualnej rzeczywistości – HTC poinformowało, że ich druga generacja gogli VR, czyli Vive Pro, trafi do sprzedaży 5 kwietnia. Dokładnie dwa lata po komercyjnym debiucie systemu HTC Vive.

Gogle HTC Vive Pro, które po raz pierwszy pokazano podczas styczniowych targów CES w Las Vegas, są wyposażone w dwa wyświetlacze OLED o łącznej rozdzielczości 2880 x 1600 p (zagęszczenie pikseli: 615 ppi). To oznacza wzrost o 78 proc. w porównaniu z podstawowym modelem HTC Vive. Jak podkreśla producent, Vive Pro wyposażony został również w słuchawki z wbudowanym wzmacniaczem, potęgujące immersję i zapewniające lepszy, przestrzenny dźwięk 3D. Aby poprawić ergonomię i zwiększyć komfort podczas korzystania z gogli, przeprojektowano zintegrowaną z pokrętłem regulacyjnym opaskę utrzymującą Vive Pro na głowie użytkownika, a samo urządzenie inaczej wyważono ograniczając ciężar przedniej części. Pojawiły się ponadto przyciski do regulacji dla użytkowników noszących okulary, podwójny mikrofon z aktywną redukcją szumów czy dwie przednie kamery, co jest zapewne istotną informacją dla programistów. Dodać warto, że Vive Pro współpracuje z „latarniami” (stacjami bazowymi) zarówno w wersji SteamVR Tracking 1.0, jak i 2.0, a to oznacza, że użytkownicy mogą pozostać przy kontrolerach i stacjach bazowych pierwszej generacji. Ważna informacja: zamiast HDMI jest Display Port, jest też USB typu C oraz moduł Bluetooth. I jeszcze jedno: gogle Vive Pro współpracują z komputerem. Minimalne wymagania sprzętowe to procesor Intel Core i5-4590 lub AMD FX 8350, karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 1060 lub AMD Radeon RX 480, a także 4 GB pamięci RAM.

Producent poinformował, że gogle Vive Pro sprzedawane będą w cenie 879 euro. Przy okazji o 100 euro obniżono cenę zestawu pierwszej generacji; HTC Vive kosztować będzie teraz 599 euro.

Twitter: @G_Lisiecki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

*